“Yılın Çevre Dostu Lastiği” Ödülü Yokohama’nın

Kategori : Bülten/Otomotiv

YOKOHAMA, ‘Tire Technology International Dergisi’nin lastik üreticilerini ödüllendirmek üzere bu yıl üçünü kez düzenlediği “Lastik Teknolojilerinde Uluslararası Yenilik ve Mükemmeliyet Ödülleri 2011”de “Yılın Çevre Dostu Lastiği Ödülü”nü kazandı.

Yüksek teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası YOKOHAMA, çevre dostu uygulamaları nedeniyle lastik endüstrisinin profesyonelleri, mühendisler ve akademisyenlerden oluşan bağımsız jüri üyeleri tarafından 16 Şubat’ta Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen “Lastik Teknolojilerinde Uluslararası Yenilik ve Mükemmeliyet Ödülleri 2011”de “Yılın Çevre Dostu Lastiği Ödülü”ne layık görüldü.

YOKOHAMA’nın çevre dostu atılımları konusunda yarışma komitesinin yaptığı açıklamaya göre “YOKOHAMA’nın geçtiğimiz yıl uygulamaya başlattığı çevreci atılımlarını ödüllendirmeden edemezdik. Yokohama’nın jüri üyelerinin beğenisini toplayan çevreci uygulamaları arasında şirketin biyolojik çeşitliliği korumak adına oluşturduğu ilkeler de bulunuyor. Bu ilkeler doğrultusunda YOKOHAMA, doğayı etkileyebilecek tüm etkinlik ve üretim tesislerini yakından denetleniyor. Ayrıca YOKOHAMA doğal lastik ve mineral kullanımıyla da doğa üzerindeki etkisini azaltmayı amaçlıyor” dedi.

YOKOHAMA

1917 yılında Japonya’nın Tokyo kentinde kurulan YOKOHAMA Rubber Co. 16 bini aşkın çalışanı ile yüksek kalitedeki ürünlerini 100’ü aşkın ülkede satışa sunuyor. Tek marka üreten dünyanın 6’nci en büyük lastik üreticisi olan YOKOHAMA; binek otomobiller, kamyonet, İş makinası,forklift, kamyon ve otobüs lastiklerinin yanı sıra Endüstriyel Ürünler (Lastik taşıyıcılar/Konvoyer Bantlar/İş makinası Hortumları) Golf ürünleri, Uçak içerisinde kullanılan Tuvalet modülleri ve su tankları gibi farklı grupları kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

YOKOHAMA lastikleri Türkiye’de 1983 yılından bu yana Bayraktar Grubu tarafından ithal edilip bayileri vasıtasıyla Türkiye pazarına sunuluyor. Yüksek teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası olan YOKOHAMA, FIA World Touring Car Championship (WTCC), Japanese GT and ALMS (American Le Mans Series) başta olmak üzere dünyaca ünlü yarışlara ve motor sporlarına verdiği resmi destek ile tanınıyor. YOKOHAMA 2007 yılından bu yana IRC’nin (Intercontinental Rally Challenge) resmi ortağı. YOKOHAMA, Kıtalararası Ralli Şampiyonası IRC’de yarışan ilk ve tek bayan ekip Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ile bu şampiyonada ilk kez pistlere çıktı.

Tags:

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: