ERC heyecanı Polonya’da

%s Dünya Ralli Şampiyonası

62. Polonya Rallisi 10-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Avrupa Ralli Şampiyonası’na 20 katsayı üzerinden puan veren ralliye kayıt yaptıran ekipler arasında üç Avrupa Şampiyonu da yer alıyor; Simon Jean-Joseph (2004), Renato Travaglia (2002) ve Krzysztof Holowczyc (1997).

Çek şampiyon Jan Kopecky ve Polonya Şampiyonu Leszek Kuzaj da listede yerlerini aldılar.
72 katılımcının yer aldığı ralliye 16 farklı ülkeden yarışmacı yer alacak.

62. Polonya Rallisi, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ikinci rallisi olacak. Ralli Cuma günü düzenlecek seremonik start ile başlayacak.

İlk özel etap Cumartesi günü 8:50’de başlayacak. Pazar günü 17:04’deki son etap ile toplam 270 kilometrelik özel etaplar tamamlanmış olacak.

No Takım Pilot Kopilot Araç Sınıf
1 Simon Jean-Joseph Simon Jean-Joseph Jack Boyere Renault Clio 1,6 16S A6
2 Renato Travaglia Renato Travaglia Flavio Zanella Mitsubishi Lancer Evo VII N4
3 Subaru Poland Rally Leszek Kuzaj Maciek Szczepaniak Subaru Impreza STI N4
4 Procar S.R.L. Giandomenico Basso Mitia Dotta Fiat Punto S1600 A6
5 Matador Pneusport Jan Kopecky Filip Schovanek Mitsubishi Lancer Evo VII N4
6 Cersanit Rally Team Michal Solowow Maciek Baran Mitsubishi Lancer MR N4
7 Krzysztof Holowczyc Krzysztof Holowczyc Lukasz Kurzeja Subaru Impreza N4
8 Oscar Svedlund Oscar Svedlund Bjorn Nilsson Mitsubishi Lancer Evo VII N4
9 Lotos Team Michal Bebenek Grzegorz Bebenek Mitsubishi Lancer Evo VIII N4
10 Sv-Racing Saku Vierimaa Jari Moteli Subaru Impreza N4
11 Bolix-Shell Helix Grzegorz Grzyb Przemek Mazur Suzuki Ignis S1600 A6
12 Trond Sveinsvoll Trond Sveinsvoll Otto Oevestad Subaru Impreza WRX N4
14 Castrol-Bp Maciej Lubiak Maciej Wislawski Mitsubishi Lancer Evo VIII MR N4
15 Duindistel Dominique Bruyneel Philippe Droeven Ford Fiesta A6
16 Suzuki Chlopskie Michal Kosciuszko Jaroslaw Baran Suzuki Ignis S1600 A6
17 Peugeot Sport Polska Mariusz Pelikanski Daniel Dymurski Peugeot 20% A6
18 Tomasz Kuchar Tomasz Kuchar Jakub Gerber Subaru Impreza N4
19 Fiat Selenia Rally Sebastian Frycz Maciej Wodniak Fiat Punto S1600 A6
20 Peugeot Sport Polska Piotr Adamus Magdalena Zacharko Peugeot 20% A6
21 Tomasz Czopik Tomasz Czopik Lukasz Wronski Mitsubishi Lancer Evo VIII N4
22 Lotos Team Stefan Karnabal Bartlomiej Boba Mitsubishi Lancer Evo VIII MR N4
23 Prista Oil Rally Team Radoslav Kozlekov Peter Sivov Mitsubishi Lancer Evo N4
24 Zbigniew Gabrys Zbigniew Gabrys Robert Hundla Mitsubishi Lancer Evo VII N4
25 Castrol Q-Service Maciej Oleksowicz Andrzej Obrebowski Subaru Impreza STI N4
26 Marco Cavigioli Marco Cavigioli Nicola Arena Mitsubishi Lancer Evo VIII N4
27 Lotos Team Mariusz Stec Zbigniew Gruszka Mitsubishi Lancer Evo VI N4
28 Czech National Team Milan Chvojka Hana Chvojkova Mitsubishi Lancer Evo VII MR N4
29 Radoslaw Typa Radoslaw Typa Wojciech
Żuk
Mitsubishi Lancer N4
30 Marcin Abramowski Marcin Abramowski Piotr Saczuk Mitsubishi Lancer Evo VII N4
31 Lukasz Sztuka Lukasz Sztuka Zbigniew Cieslar Mitsubishi Lancer Evo VIII N4
32 Zbigniew Staniszewski Zbigniew Staniszewski Sebastian Rozwadowski Mitsubishi Lancer Evo VI N4
33 Vladimir Petrenko Vladimir Petrenko Glib Zagoriy Mitsubishi Lancer Evo VI N4
34 Marcin Beltowski Marcin Beltowski Bartosz Siodla Subaru Impreza N4
35 Michal Duda Michal Duda Robert Robert Mitsubishi Lancer Evo VIII N4
36 Oleksiy Zhelezko Oleksiy Zhelezko Andriy Leonidov Subaru Impreza WRX N4
37 Jaroslaw Olak Dariusz Chudobinski Jaroslaw Olak Suzuki Ignis S1600 A6
38 Maccoffee Rally Valeriy Gorban Yevgenij Leonov Avtovaz Lada 2112 A6
39 Norbert Guzek Norbert Guzek Krzysztof Zubik Ford Puma S 1600 A6
40 Cone Forest Rally Sergey Uger Timur Kafarov Citroen Saxo A6
41 Patryk Lempke Wojciech Karlowski Patryk Lempke Fiat Stilo A7
42 Piotr Krotoszynski Piotr Krotoszynski Karina Siebielec Honda Civic A7
43 Filip Nivette Filip Nivette Marcin Jastrzebski Opel Astra II OPC A7
44 Grzegorz Grąbczewski Grzegorz Grąbczewski Michal Karczewski Opel Astra A7
45 Adam Kopcych Adam Kopcych Piotr Giedrys Peugeot 306 A7
46 Piotr Meresinski Piotr Meresinski Marek Brzozok Renault Clio Sport A7
47 Krzysztof Szumowski Krzysztof Szumowski Piotr Ziemniak VW Golf A7
48 Zbigniew Malinski Zbigniew Malinski Kacper Pietrusinski Honda Civic A7
49 Marcin Gagacki Marcin Gagacki Marcin Bilski Opel Astra GSI A7
50 Tomasz Gryc Tomasz Gryc Marek Kaczmarek Opel Astra A7
51 Tomasz Porebski Tomasz Porebski Tomasz Spurek Peugeot 20% XS A6
52 Bartosz Herban Wojciech Herban Bartosz Herban Peugeot 20% XS A6
53 Jo-Zı Se Zsolt Penzes Janos Zachar Renault Clio N3
54 Kajetan Kajetanowicz Kajetan Kajetanowicz Aleksandra Masiuk Peugeot 20% XS A6
55 Wojciech Brejlak Jacek Woszuk Wojciech Brejlak Peugeot 20% XS A6
56 Kamil Butruk Kamil Butruk Maciej Wilk Peugeot 20% XS A6
57 Dariusz Polonski Dariusz Polonski Grzegorz Dobosz Peugeot 20% XS A6
58 Lukasz Witas Lukasz Witas Michal Kusnierz Peugeot 20% XS A6
59 Piotr Leoniec Piotr Leoniec Krzysztof Maskalan Peugeot 20% XS A6
60 Piotr Wypych Piotr Wypych Igor Stasz Peugeot 20% XS A6
61 Robert Romuzga Robert Romuzga Piotr Ziarko Peugeot 20% XS A6
62 Tomasz Dąbrowski Tomasz Dąbrowski Michal Ranik Peugeot 20% A6
63 Bartosz Rajpold Bartosz Rajpold Lukasz Dydula Peugeot 20% A6
64 Marcin Dobrowolski Marcin Dobrowolski Michal Dobrowolski Peugeot 20% XS A6
65 Lukasz Habaj Lukasz Habaj Jacek Spentany Peugeot 20% XS A6
66 Jaroslaw Bakula Jaroslaw Bakula Maciej Sysakiewicz Peugeot 20% A6
67 Pawel Stefanicki Pawel Stefanicki Pawel Sujkowski Honda Civic Type R N3
68 Marcin Pasecki Marcin Pasecki Majka Szpotanska Peugeot 20% RC N3
69 Bartlomiej Boruta Bartlomiej Boruta Slawomir Grabarkiewicz Renault Clio N3
70 Marcin Fryda Marcin Fryda Adam Mendon Renault Clio 2.0 N3
71 Bogumil Klimiuk Bogumil Klimiuk Nissan Micra A5
72 Adam Zdebel Adam Zdebel Grzegorz Sielicki Citroen Saxo N2
73 Ryszard Plucha Ryszard Plucha Beata Balcerak Tavria Zaz 110216 A5