Rallide ”d’Orient” zamanı

Cross-Country Dünya Şampiyonası

26 Haziran’da Ankara’da başlayacak olan Rallye d’Orient dokuz özel etaptan oluşuyor. 3600 kilometre katedecek olan ekipler 2100 kilometrelik özel etaplarda yarışacaklar.
Kayıt yaptıranlar arasında Araba kategorisinde Mitsubishi Pajero ile Ali Vural Ak – Güray Karacar yer alırken, Ethem Genim de Kamyon kategorisinde Motorsports Italia takımının üçüncü pilotu olarak Iveco Eurocargo’sunda mücadeleye katılacak.

İlk açıklandığında İstanbul’dan başlayarak İran’ın İsfahan kentinde biteceği açıklanan Rallye d’Orient’de organizyon komitesinin İran’daki etapların düzenlenmesindeki çeşitli problemler çıktığını açıklamasınden sonra ralli sadece Türkiye içinde düzenlenecek şekilde yeniden organize edildi.

26 Haziran’da Ankara’da başlayacak rallide dokuz özel etapda 2100 kilometre yol katedecekler. Toplam mesafe ise 3600 kilometreye ulaşacak. Ekipler Türkiye içinde Erzurum’a kadar gidip tekrar Ankara’ya dönecekler.

Araba Kategorisinde Kayıt Listesi

Takım Pilot Kopilot Marka
Opel Racing Team B.Szalay R.Tagai Opel Frontera
Dessoude Competition S.Sukhovenko V.Korolev Nissan Pathfinder
Dessoude Competition I.Patissier T.Dellizoti Nissan
Dessoude Competition B.Rousellot F.Lurquin Nissan
Tecnosport A.Ivanov V.Demyanenko Nissan Pathfinder
Tecnosport S.Jordan J.Lurquin Nissan Pathfinder
Tecnosport L.Arpizou S.Mink Nissan Patrol
Fitech L.Rosso T.Garnier Nissan Pathfinder
Schlesser Ford J.Schlesser F.Borsotto Ford Schlesser
Team Quad T.Ondet P.Ferrand Mitsubishi Pajero
Sapsan S.Shmakov S.Mishin Honda Shmakov Buggy
J.Juchault D.Jushault Toyota
Fast And Speed M.Kahle T.Schuenemann Honda Buggy
Toys Motorsports R.Chabot G.Pillot Toyota
Volkswagen Racing B.Saby M.Perrin Volkswagen Touareg
Volkswagen Racing G.De Villiers T.Thörner Volkswagen Touareg
Trucks Rallye Africa C.Barbier O.Barbier Mitsubishi Pajero
SDO J.Strugo P.Larroquie Mercedes
SDO P.Thomasse P.Bocande Mercedes
SDO E.Morin -.- Mercedes
SDO J.Bourgin G.Ancement Mercedes
Intercity A.Vural Ak G.Karacar Mitsubishi Pajero

Motorsiklet Kategorisinde Kayıt Listesi

Takım Pilot Araç
KTM Gauloises C.Despres KTM
KTM Gauloises D.Casteu KTM
KTM Gauloises M.Gau KTM
KTM C.De Gavardo KTM
Orlen Team M.Dabrowski KTM
Orlen Team J.Czachor KTM
Batim J.Higgy Yamaha
Batim J.Lichtensteiger KTM
Perche Moto Adventure N.Dubois KTM
Cachado B.Guy KTM
Top Moto S.Hamard
KRT Racing J.Jobst KTM
KRT Racing N.Kronseder KTM
Les Rounes Dans le Sable A.Pichegrain KTM
Only Dangerous Sports O.Polli KTM
Bunny’s Up D.Robin KTM
A.Varga
E.Vuillet KTM
l’Atelier Du Desert F.Arredondo KTM
Samurai Racing N.Matsumoto
Rallye Team Coyote C.Beneke KTM
L.Palmer KTM
Team Guy Hoquet P.Godet KTM Enduro
F.Ortega Husaberg Enduro
G.Planson Enduro
Anabas G.Lapeyre Enduro
Anabas M.Maion Bombardier Quad
Quad Adventures C.Declerk Yamaha Quad
FHM R.Leal Dos Santos Yamaha Quad
Yamaha Banschee Quad J.Machecek Yamaha Quad

Kamyon Kategorisinde Kayıt Listesi

Lur’o Dakar P.Jacquot F Man
M.Didienne F
Y.Kornstein F
Lur’o Dakar P.Laury F Mercedes Unimog
J.Bachelier F
D.Petot F
Lur’o Dakar D.Prunier F Mercedes Unimog
G.Dimauro F
N.Daniel F
Motorsport Italia L.Diamente I Iveco Eurocargo
G.Albiero I
E.Genim TR