2010’un şampiyon ve birincileri kupalarına kavuştu

Kategori : Haberler

TOSFED’in geleneksel sezon sonu ödül töreni, 20 Şubat Pazar gecesi, WOW Hotels & Convention Centre’da yapıldı.

2010 yılında, Türkiye’de, sekiz ayrı branşta yapılan ulusal şampiyona yarışlarının ardından, kendi kategorilerinde Türkiye şampiyonu ya da birincisi olan sporcuların ödüllerine kavuştuğu gece, başkan Sayın Mümtaz Tahincioğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Tahincioğlu, konuşmasında özellikle 2010 yılının ikinci yarısının, muhalefet tarafından yürütülen karalama kampanyası nedeniyle federasyonun açısından verimsiz geçtiğinin altını çizerken; başkanlık döneminin son iki yılında, yeniden camia olarak kenetlenerek sporu daha da ileriye götürebilmek adına çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Ödül töreni içinde, 1997’den beri TOSFED bünyesinde, önce genel koordinatörlük, daha sonra da genel sekreterlik görevlerini yürüten ve federasyonun elde ettiği başarılarda büyük pay sahibi olan Sayın Banu Başeren, istifa ettiğini duyurarak bir veda konuşması yaptı. Törende, ayrıca genel sekreterlik görevini, daha önce beş yıl boyunca TOSFED bünyesinde İcra Kurulu üyeliği yapmış olan Sayın Mazhar Demiralp’in yürüteceği de açıklandı.

Kokteyl ile birlikte yaklaşık beş saat süren gecede, ilk olarak ve 2010 yılında yarış düzenleyen kulüplerimiz, federasyonun il temsilcileri ve il gözetmen kurulları başkanları teker teker sahneye davet edilerek, kendilerine teşekkür plaketleri takdim edildi. Devamında, 2010 sezonunda ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden sporcularımıza da, özel olarak hazırlanan ödüller ile teşekkür edildi.

Bu plaketlerin ardından, sırasıyla klasik otomobil, off-road, karting, tırmanma, otokros, pist ve ralli branşlarında geçtiğimiz sezonu ilk sırada noktalayan sporcu ve takımlarımız kupalarına kavuştu.

Eski Avrupa Güzeli Banu Sağnak tarafından sunulan ödül töreninin ortasında bir konser veren Ege, muhteşem performansıyla geceye renk kattı. Kupa veya plaket olarak toplam 160 ödülün dağıtıldığı törenin, son bölümünde ise sezon boyunca yaptıkları sürekli yayınlarla, otomobil sporlarına büyük destek veren basın ve televizyon kuruluşlarına, teşekkür ödülleri iletildi.

Yapılan hediye çekilişi ile Edox’tan özel koleksiyon WRC saati, Pentax’tan fotoğraf makinesi ve Toshiba’dan LCD televizyon, HD kamera ve DVD player gibi hediyelerin de, sahiplerini bulmasının ardından; Safari Cup ve Rotax Challenge ödülleri ile gece noktalanmış oldu.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş

Aras Dinçer’in Acı Kaybı

Türkiye Otomobil Sporları camiasının değerli kopilotu ve Rallidergisi.com’un yazarlarından Aras Dinçer’in babası
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: