Ralli dünyası Finlandiya’ya kilitlendi

Dünya Ralli Şampiyonası tüm hızıyla devam ederken ralli severlerin gözü 28 – 30 Temmuz’da rallinin anayurdu Finlandiya’da koşulacak Neste Oil Rallisi’ne çevrildi.

Haziran ayında çok sıcak bir havada koşulan Yunanistan Rallisi’nde hem birbirlerine, hem de zorlu hava şartlarına karşı yarışan takımları, şampiyonanın en keyifli parkurlarından biri olan Finlandiya Neste Oil Rallisi’nde rekabetin iyice kızışacağı müthiş bir mücadele bekliyor.
Finlandiya’nın hemen öncesinde Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7. ayağı olan Yunanistan Acropolis Rallisi Citroen’in genç Fransız pilotu Sebastien Ogier’in zaferiyle sonuçlanmıştı. Sebastian Loeb yarışı ikinci sırada bitirirken, Castrol EDGE’in desteklediği Ford Abu Dhabi Dünya Ralli Takımı pilotu Mikko Hirvonen, Ford Fiesta RS ile Sebastien Loeb’un 3 saniye, yarışı kazanan Sebastien Ogier’in ise 13 saniye arkasında tamamlayarak üçüncülüğü elde etmişti.

Şampiyonanın bugüne kadarki 7 yarışının ardından, Finlandiya öncesinde Takımlar Klasmanında ilk üç şöyle sıralanıyor: Citroen Total Word Rally Team (250 puan), Ford Abu Dhabi Word Rally Team (195 puan), M-Sport Stobart Ford Rally Team (87 puan).
Şampiyonanın tamamlanmasına son 5 yarış kala Genel Klasmanda Sebastien Loeb 146 puanla birinci, Mikko Hirvonen 129 puanla ikinci, son şampiyon Sebastien Ogier 124 puanla üçüncü sırada, Jari-Matti Latvala 76 puanla dördüncü ve Petter Solberg ise 73 puanla beşinci sırada yer alıyor.

Dünyada en çok kişi tarafından izlenen sayılı yarışlardan Finlandiya Rallisi’nin Citroen takımı ile Castrol EDGE destekli Ford Abu Dhabi takımı arasında başa baş bir mücadeleye tanık olması bekleniyor.

Konu İlgili Diğer Haberler

Castrol Ford Team, İnci Akü’den aldığı enerji ile Ege Rallisi’nde rüzgar gibi esecek

Castrol Ford Team, İnci Akü’den aldığı enerji ile Ege Rallisi’nde rüzgar gibi esecek

İnci Akü, Türkiye ve Dünya Ralli Şampiyonlarında sayısız ilke imza atan Castrol Ford Team Türkiye’nin ulusal sponsorlarından biri oldu. Castrol Ford Team Türkiye, 2014 Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde kıyasıya mücadele edecek. Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 12 -13...

WRC’de Yayın Krizi

WRC'de Yayın Krizi

Dünya Ralli Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezonun sonunda ayyuka çıkan televizyon yayın hakları ile ilgili sorunlar, takımlar ve markaların bastırması ile canlı yayın hakkı konusunda anlaşmaya varılarak aşılmıştı. Ancak Portekiz Rallisi'nde yayıncı kuruluş ve markalar arasında yeni bir sorun ortaya...

 • Tidemand.jpg
 • Solberg.1.jpg
 • Hirvonen_2_.7.jpg
 • Evans.37.jpg
 • 140406_87_OSTBERG.jpg
 • 140406_86_ALQASSIMI.jpg
 • 140405_73_OSTBERG.jpg
 • 140405_65_ALQASSIMI.jpg
 • 140404_55_ALQASSIMI.jpg
 • 140404_46_MEEKE.jpg
 • 114086_Aksa04Por14rk311.jpg
 • 114075_Hirvonen04Por14rk307.jpg

Ogier Seriye Devam Ediyor

Sebastien Ogier, Portekiz Rallisi'ni ilk sırada tamamlayarak Volkswagen Takımı'nın peşpeşe sekizinci zaferini kazanmasını sağladı. Bu zafer Ogier'in Portekiz'de son beş sezonda kazandığı dördüncü Portekiz Rallisi oldu. Son şampiyon Lizbon'daki açılış etabında en iyi zamanı elde ettikten sonra...