ANOK – TEGV elele

Kategori : Haberler

Ülkemizin önemli ve köklü kulüplerinden Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor.

ANOK, 15 yıldır, siyasi ya da ticari hiçbir kuruma bağlı olmaksızın çalışarak ülkemizin eğitim sorunlarına sonuca yönelik birçok çözüm yaratmayı başarmış Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikteliğini resmileştirmiş ve projeler bazında TEGV’ i destekleme kararı almıştır.

Tüm olanaklarıyla TEGV’ i destekleme kararı alan ANOK; 14 – 15 Ağustos tarihlerinde Bolu’da organize ettiği 37. Hitit Rallisi ile bu birlikteliğin de startını verecek.

ANOK, Türkiye’ de Otomobil Sporları camiasının eğitim, hizmet ve insani projelere olan yaklaşımının bilinciyle, camianın sahip olduğu gücün tek bir kanala yönetilebilmesi için özellikleri bilinen ve hızla netice alınacak bir projeyle bu işbirliğine başlamaktadır.

TEGV ile sürdürülmesi planlanan uzun vadeye yayılı projelerin ilkinin ana hatları belirlendi.Proje, yılda yaklaşık 1000 çocuğun eğitim desteği aldığı TEGV Mamak Öğrenim Biriminin bir yıllık işletme gideri olan 75.000 TL’nin karşılanması olarak açıklandı.

Bu güzel projenin detaylarının açıklanacağı ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 8. ayağı olan 37.Hitit Rallisi geçtiğimiz sene olduğu gibi Aladağların muhteşem doğasındaki etaplarda koşulacak. Şampiyonada sondan bir önceki yarış olan 37. Hitit Rallisi’nde şampiyonluk için rekabet had safhada.

Türkiye Ralli Şampiyonasıyla birlikte Türkiye Historic Ralli Şampiyonasına da puan veren yarışa birçok ünlü pilotun katılımı olacak.

2 gün sürecek olan ralli; 14 Ağustos 2010 Cuma günü saat 20:30’da Bolu Vilayet Meydanı’ndan verilecek Seremoni Start ile başlayacak. 21:30’da başlayacak olan Seyirci Özel Etabı ise Seremoni Starta 800 metre uzaklıkta. Pazar günü Aladağ bölgesindeki üç farklı özel etabın üçer kez geçilmesi sonrasında servis alanındaki finiş seremonisi ile yarışma sonlanacak.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın temel eğitimlerini tamamlayıcı, ders saatleri içinde ve dışında çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde 11 Eğitim Parkı, 54 Öğrenim Birimi, 19 Ateşböceği (Gezici Öğrenim Birimi) 1 Kültür Tırı ve 1 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana bir milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini binlerce gönüllüsünün desteği ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile uluslararası kuruluşların da dikkatini çeken Eğitim Gönüllüleri 2003 yılı içinde Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation-IYF) ile çalışmaya başladı. Eğitim Gönüllüleri ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş

Aras Dinçer’in Acı Kaybı

Türkiye Otomobil Sporları camiasının değerli kopilotu ve Rallidergisi.com’un yazarlarından Aras Dinçer’in babası
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: