Boğaziçi Rallisi 2010’da da Avrupa’nın en iyi ikinci yarışı!

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye, 2010 sezonunda bir Avrupa Ralli Şampiyonası Yarışması’na ev sahipliği yapan 12 ülke arasında en iyi ikinci organizasyona imza attı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından 23-25 Temmuz 2010 tarihlerinde şampiyonanın beşinci ayağı olarak İstanbul ve Kocaeli’nde organize edilen ERC Boğaziçi Rallisi (eski adıyla İstanbul Rallisi), 2009 yılından sonra 2010 yılında da sezonun en iyi ikinci organizasyonu olmayı başardı.

2000 yılından bu yana kesintisiz olarak, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın en üst liginde yer alan ve 39 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en eski uluslararası otomobil sporu organizasyonu unvanını elinde bulunduran Boğaziçi Rallisi ile ilgili değerlendirme, yıl sonunda açıklanan gözlemci raporlarına göre yapıldı.

Rallilerin, genel organizasyon, güvenlik, teknik, medya ilgisi gibi kıstaslara göre değerlendirildiği raporların sonunda yer alan toplam puanlara göre Türkiye, İtalya’nın ev sahibi olduğu Rallye Mille Miglia’nın ardından, 2010 sezonunun en başarılı organizasyonuna ev sahipliği yapmış oldu.

Türkiye dışında, Belçika, İsviçre, İtalya, Portekiz, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Fransa, Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın yer aldığı şampiyonada, Türkiye ayrıca 2009 sezonuna oranla %9,5’lik bir ilerleme ile en çok gelişim kaydeden ülke olmayı da başardı.

2011 sezonunda 40. yaşını kutlayacak ve Avrupa’nın en iyi ikinci rallisi unvanını taşıyacak olan Boğaziçi Rallisi, 3-5 Haziran 2011 tarihleri arasında Avrupa Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olarak, İstanbul’un Anadolu yakası ve Kocaeli sınırları içinde yer alan toprak etaplarda koşulacak.

TOSFED

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: