Dakar’da Destek Ekibinin Yıldızları Sherpa ve Kerax

Kategori : Bülten/Cross-Country

1979 yılından bu yana gerçekleştirilen dünyanın en zorlu rallisi ünvanına sahip Dakar Rallisi bu yıl Ocak ayında Arjantin ve Şili’de gerçekleşti. Bu maceranın Rally Raid aracı Kerax ve Sherpa oldu…

Araçların ve pilotların sınırlarını zorlayan 13 etaplık Dakar Rallisi bu yıl Arjantin ve Şili’de koşuldu. 9500 km uzunluğundaki rotada 146 otomobil, 183 motosiklet, 68 kamyon ve 33 ATV 5000 km boyunca yarıştı. 1979-2007 yılları arasında Afrika’da koşulan Paris-Dakar rallisi güvenlik nedeniyle 2008 yılından bu yana kıta değiştirdi. Motosiklet kategorisinde Türkiye’yi Kemal Merkit temsil etti.

Bu zorlu yarışta yarışmacılar en büyük desteği, Rally Raid aracı olarak yarışta sürekli yanlarında olan Renault Kerax ve Sherpa’dan aldılar. Doğası gereği bir arazi aracı, çekiş gücüyle benzersiz, güvenilirliğiyle eşsiz ve olağan üstü engel aşma kapasitesine sahip Renault Kerax bu yıl da Dakar 2011’in vazgeçilmezi oldu. Destek için görevlendirilen araç “kurtarıcı” olarak ekiplerin rahatça yarışmaları için önemli bir hizmet sağladı ve geleneksel hale geldiği üzere Kerax’a, haşin görünümü ve olağanüstü yerden yükseklik oranıyla her yıl ralli kervanının en çok ilgi toplayan araçlarından biri olan askeri kökenli Sherpa da “eskortluk” etti.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: