FIA Akademi pilotları belli oldu

Kategori : Haberler

FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) bu sene düzenlemeye başladığı Genç Pilot Yetiştirme Akademisi’ne kabul edilen 12 pilotu açıkladı. Bu pilotlar;

Kevin Abbring (21, Hollanda),
Paul-Loup Chatin (19, Fransa),
Albert Costa (20, İspanya),
Alon Day (19, İsrail),
Philipp Eng (20, Avusturya),
Robin Frijns (19, Hollanda),
Timmy Hansen (18, İsveç),
Egon Kaur (23, Estonya),
Andreas Mikkelsen (21, Norveç),
Alexander Rossi (19, A.B.D.),
Richie Stanaway (19, Yeni Zellanda),
Stoffel Vandoorne (18, Belçika).

Bu genç pilotlar eski Formula 1 pilotu Alex Wurz , eğitim organizasyonu Company Test, Training International, eski şampiyon kopilotlardan Robert Reid ve eğitim organizasyonu Elite Sports Performance tarafından eğitilecekler.

Önümüzdeki dokuz ay boyunca pilotlara Avrupa’nın farklı bölgelerinde düzenlenecek olan her biri üç ile beş gün sürecek altı farklı çalışmaya katılacaklar. Kursların içerikleri arasında teknik altyapının gelişimi, güvenli antrenman, davranış ve farkındalık üzerine olacak. Kişisel performans eğitimlerinde fizyoloji, psikoloji, beslenme, basınla ilişkiler ve kariyer yönetimi konu başlıkları olacak.

FIA Enstitüsü Başkanı Richard Woods konu ile ilgili şunları söyledi : “Eleme süreci FIA Enstitüsü için olağanüstü geçti. Tüm dünyadan genç pilotlar için başvuruların açılması ile başlayan süreç tüm federasyonlardan bize iletilen isimlerin elenerek 18 kişilik son seçime kadar çok yoğun geçti. Belirlediğimiz 18 kişiden eğitimlere katılacak 12 pilotu da bugün belirledik.

Burada kaybeden olduğunu söyleyemeyiz. Son elemelere katılıp eğitmenler gözetiminde geçirdikleri üç gün onlar için de büyük bir şanstı aslında. Şimdi önümüzdeki yıl yapacağımız eğitim programlarına odaklanacağız. Pilotlarımız Alex ve Robert ile sıkı bir eğitime girecekler ve araç kontrolü, formda kalma, psikoloji ve özellikle de yol güvenliği konusunda kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar.”

Akademinin ilk eğitim kampo 26 Şubat – 1 Mart arasında Edinburg’da düzenlenecek.

Tags:

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Demir Berberoğlu Vefat Etti

Koronavirüs nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) geçmiş

Aras Dinçer’in Acı Kaybı

Türkiye Otomobil Sporları camiasının değerli kopilotu ve Rallidergisi.com’un yazarlarından Aras Dinçer’in babası
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: