Hirvonen son üç etaba avantajlı giriyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Mikko Hirvonen İsveç Rallisi’ne liderliğini koruyarak devam ediyor. Son günün ilk üç etabında da en iyi zamana imza atarak ikinci Ostberg ile arasında zaman farkını 13.7 saniyeye kadar çıkarttı.

Hirvonen servis alanına Fiesta’sının önündeki hasar ile geldi. Etap içinde yol üzerindeki buz parçasına çarptıklarını söyleyen Fin pilot etapta fazla kar olmadığını da belirtti.

Mads Ostberg ikinci sıradaki yerini korusa da zaten hızlı gittiğini bundan fazla zorlarsa hata yapma ihtimalinin artacağını belirtti. Bir kaç noktada erken fren yaparak zaman kaybettiğini kabul eden Norveçli pilot yerini korumanın asıl hedefi oldunu belirtti.

Petter Solberg ise geçtiği üç etaptan fazla memnun kalmamıştı. Son güne bilerek üçüncü sırada başlayan Norveçli öğle servisinde sol ön süspansiyonu değiştirdi.

Son günün ilk etabında Latvalayı geçen Ogier ise Solberg’e yaklaşmış olmaktan dolayı memnundu. Fransız pilot ikinci kez çıktığı kar üzerinde elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyledi.

Jari-Matti Latvala ise onyedinci özel etapta kaybolan tamponu ile etaplara devam etti. Araç içindeki ses iletişim sistemindeki arızalar nedeni ile kopilotundan gelen notları da takip etmekte zorlanan Latvala Ogier’e geçilmekten de kurtulamadı.

İsveç Rallisi öğleden sonra geçilecek üç etap ile tamamlanacak ve Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk rallisi de tamamlanmış olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: