Infiniti’den Gençler İçin Yeni Lüks Otomobil Yorumu: ETHEREA

Kategori : Otomotiv

Infiniti’nin Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği konsept otomobilinin ilk resimlerini yayınlandı. ETHEREA adını taşıyan otomobil, Infiniti’nin gelecekte sunacağı kompakt lüks otomobillerin nasıl bir görünüme sahip olabileceği konusunda önemli ipuçları veren bir model.

Etherea’da daha önce premium kompakt sınıfta bulunan hiç bir otomobilde kullanılmayan bir profil ile geliştirilmiş Infiniti kimliği ön plana çıkıyor.

Infiniti Başkan Yardımcısı Toru Saito: “ETHEREA, genç müşteriler için yeni bir lüks otomobil anlayışı getirecek” diyor ve ekliyor: “Bu otomobil klasik ve geleneksek lüks otomobillerin sadece daha küçük bir versiyonu olarak görülmemeli”. Ünlü tasarımcı Shiro Nakamura’nın yönetiminde tasarlanan ETHEREA: Coupé, sedan, hatchback ve hatta crossover gibi araç tiplerini son derece etkileyici bir tasarıma sahip tek bir araçta biraraya getiriyor. 4.4 m uzunluğundaki otomobil aynı zamanda yeni yerleşim düzeni tasarımı ve kullanılan yenilikçi erişim yöntemleri sayesinde son derece kompakt bir yapıya sahip.

Geleneksel Japon kültürüne özgü malzeme ve döşemelerin yüksek teknoloji ile yeniden yorumlanmış versiyonları ve ileride üretilecek modellere örnek teşkil edecek çok sayıda tasarım öğesi ETHEREA’da yer alıyor. İlk kez ‘’Essence’’ konsept otomobilinde kullanılan oldukça ayırd edici hilal şeklindeki C sütununu ETHEREA’nın en belirgin tasarım özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Bülten

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İşte Yeni Egea!

Egea Ailesi Yenileniyor, Dördüncü Gövde “Cross” ile Çıtayı Yükseltiyor! 2020’nin Lideri Fiat’tan
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: