Lassa Rally Team Veda Etti…

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2007 yılında Lassa Yarış Lastikleri’nin üretimine katkı sağlamak ve süreci hızlandırmak için kurulan Lassa Ralli Takımı, 7 Şubat günü yapılan basın toplantısıyla ralliseverlere veda etti.

2002 yılında başlayan yarış lastiği üretme projesi, etaplarda gördüğü ilgi ve elde ettiği başarılı çizginin ardından, hem bu çizgiyi sürdürmek hem de etaplarda elde edilen verilerin lastiğin teknolojisinde kullanılmasını sağlamak adına bir ralli takımı kurma fikriyle yeni bir aşamaya geçti. Eski Türkiye Şampiyonlarından Volkan Işık yönetiminde oluşan takım, 2007 yılında Takımlar Birincisi olarak başarı grafiğini yakalamıştı. 2008 yılına gelindiğinde ise pilotlar ve kopilotlar şampiyonluğu gibi önemli başarılara imza atıldı.

2009 ve 2010 sezonlarında İtalya toprak ralli şampiyonasında seçilen yarışlara katılan takım, hem yüksek rekabet içinde Lassa Yarış Lastiklerinin tanıtımını hem de farklı toprak zeminde lastiğin geliştirilmesini sağlayarak, çıtayı oldukça yükseltti.

Basın sohbet toplantısında konuyla ilgili açıklamalar yapan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, sürecten ve gelinen noktadan bahsetti:
“2002 yılında başlayan ve 2007’de takımın kurulmasıyla hızlanan yarış lastiği üretme projemiz, bugün yeni bir dönüm noktasında. Çok büyük keyif alarak ve Otomobil Sporları tarihinde ses getirecek başarılara imza atarak, Lassa Ralli Takımının gelişimini ve başarılarını alkışladık. Ancak takım görevini tamamladı ve bundan sonra etaplarda yer almayacak. Yarış lastiği üretimimiz, talep olduğu sürece devam edecek ancak gelişimi eskisi kadar hızlı olmayabilir. Ayrıca küresel ortağımız olan Bridgestone’un da üst seviyede yarış lastiği ürettiğini göz önünde bulundurursak, bizim de ortağımızla paralel yönde bu işi sürdürmemiz gerekiyordu.”

Projenin en başından günümüze işin içinde olan ve yarış lastiklerinin üretilmesinde büyük katkısı olan Volkan Işık da konuşmasında süreçten bahsetti:
“Takımın faaliyetlerinin durması sürpriz değil, tam aksine en baştan planlanmış bir şeydi. Yani takımı kurarken, ne süreyle görev yapacağı, neleri hedefleyeceği baştan planlanmıştı, dolayısıyla bu birdenbire ortaya çıkan bir durum değil. Yıllar içinde büyük başarılara imza attık, gelişimimizi takdirle izledi herkes. Özellikle yurtdışından ilgi günden güne arttı. Bugün Amerika’ya ciddi bir yarış lastiği ihracatımız var. Türkiye’de de 100 otomobil yarışıyorsa bunların 60-70 tanesinin altında Lassa Yarış Lastiği vardır. İşi buralara getirebilmek bile bence büyük başarıdır. Bu, projenin bittiği anlamına gelmiyor. Çok yakın zamanda büyük bir sürprizle yine kamuoyu önüne çıkacağız. Yine büyük bir projeyle sporun ve sporcunun destekçisi olacağız.”

Lassa Ralli Takımı etaplardaki başarıları kadar, hızlı pilotları ve seyirciyi coşturan rekabetçiliği ile hafızalardaki yerini koruyacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: