Mini Karting Şampiyonu AYHANCAN Yeni Sezonda Hedef Büyüttü

Kategori : Karting/Pist

2010 sezonunu Türkiye Karting Mini Kategori Şampiyonu olarak tamamlayan Ayhancan GÜVEN, bu hafta sonu WSK Dünya Karting Şampiyonası’nın İtalya’daki ilk yarışında Türk bayrağını gururla dalgalandırmaya hazırlanıyor…

2010 sezonunda katıldığı 7 yarışta da podyuma çıkan ve 5 birincilik 2 ikincilikle Türkiye Karting Mini Kategori Şampiyonluğu’nu elde eden olan Ayhancan GÜVEN, 2011 sezonunda hedef büyüterek Uluslar arası platformda ülkemizi temsil etme hedefi ile piste çıkıyor. 12 yaşındaki Ayhancan’ın bu zorlu serüvenindeki ilk durağı, bu hafta sonu İtalya’nın La Conca pistinde düzenlenen WSK Dünya Karting Şampiyonası ilk yarışı…

Mini kategoride 75 pilotun mücadele edeceği yarışta 25 Şubat Cuma sabahı yapılan resmi antrenman turlarında 14. zamanı kaydeden Ayhancan, tecrübeli rakipleri karşısında yağmurdaki pilotajı ile dikkat çekti. 3 gün boyunca devam edecek olan şampiyona ilk ayak yarışında Cuma ve Cumartesi günü yapılacak 4 ayrı eleme yarışı sonunda, en hızlı 36 pilot Pazar günü 12.00’den itibaren yarı final ve finallerde mücadele edecekler.

Geçtiğimiz sezon test yarışları yaptığı İtalyan Comer Spa takımı ile WSK Dünya Karting Şampiyonası ve İtalya Karting Şampiyonası’nı takip edecek olan Ayhancan, programın uygun olduğu Güney Doğu Avrupa Şampiyonası’nın iki yarışında Türk bayrağını dalgalandıracak.

AYHANCAN GÜVEN KİMDİR?

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda pist yarışına katılan Hakan Güven’in eğitmenliğini yaptığı oğlu Ayhancan Güven,henüz 12 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar 100’ün üzerinde yarışa katıldı. 2004 sezonunda özel izinle ilk resmi yarışlarına başlayan Ayhancan, genç yaşına rağmen bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok yarışta başarılı dereceler elde etti.

2010 yılını Türkiye Karting Mini Şampiyonu olarak tamamlayan Ayhancan Güven, Güneydoğu Avrupa Şampiyonası’nda ise kategorisinde üçüncülük elde ederek podyuma çıkma başarısı gösterdi. Yine 2010 sezonunda 23 ülke ve 81 pilotun katılımı ile İtalya’nın çeşitli şehirlerinde yapılan WSK Dünya Karting Şampiyonası yarışlarına katıldı. Bu yarışlara sadece 2011 sezonu için test amaçlı katılmasına rağmen başarılı sonuçlar alarak takımların dikkatini çekmeyi başardı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: