Nice 7 yıllara…

Kategori : Çağlar Süren
Hep derim. Ocak ayı en hızlı geçen aydır. Yeni yıla girişimiz daha dün gibi ama işte 1 Şubat oldu bile. 1 Şubat’ın özelliği, bundan aylar önce Ralli Dergisi’nin yeni görünümü için koyduğumuz başlangıç tarihi olması. Sait uzun süredir bu yeni tasarım üzerine çalışıyordu. İşte o gün de geldi çattı.
Ralli Dergisi yayına başladığı daha ilk günlerden itibaren, elektronik dergi formatının öncülerinden oldu. Motorsporları branşlarından Ralli ve benzer dalları sütunlarına taşıyarak, ihtisaslaşmanın da destekçisi oldu. Rallilerin etap sonuçlarının yine internetten canlı yayınlanması ve geliştirdiği becerikli özelliklerle birçok ilke imza attı. Bu geliştirmeler ralli organize eden kulüpler ve hatta 2008’de Arkas Otomotiv tarafından kullanıldı.
Yıllar içinde, giderek artan bir baskıya da maruz kaldık. Bu baskı, siz okuyucularımızdan gelen yorumlarda olduğu kadar, Otomotiv sektöründe bizi takip eden firmalarla yaptığımız görüşmelerde de kendini gösterdi. İstenense basitti. Neden Otomotiv haberlerine de yer vermiyorduk? Bu duruma daha fazla kayıtsız kalamadık ve Ralli Dergisinin yeni tasarımında otomotiv haberlerine ve çok daha fazlasına yer verme kararı aldık. Bundan sonra içeriği çok daha zengin bir dergiyle karşınızda olacağız.
2011 Şubat’ının dergi açısından bir özelliği daha var. 7. yaş gününü kutluyoruz. Dile kolay, tam yedi yıldır kısıtlı imkânlarımızla ne de çok şey başarmış, ne çok ilke imza atmışız. Gittiğimiz yarışları saymayı bırakalı yıllar oldu ama her birinin yeri elbet ayrı. Ralli, Tırmanma, Otokros, Tırmanma, Off-Road, Pist ve hatta Off-Shore tekne yarışları. Tüm bu şampiyonaları yıl içine yayarsanız zaten neredeyse boş hafta sonu kalmıyor. Bu tempoyu 7 yıl sürdürüp, araya bir de televizyon programı sıkıştırdığınızı düşünün. 2009’da Fenerbahçe TV’de yayınlanan RalliTV programı hala soruluyor, isteniyor. Bunları duymak kadar bizi motive eden bir şey daha olamaz. Doğru işler yaptığımızı gösteren en büyük kanıtlar sizlerden gelen yorumlar.
Bu zorlu yolu, yüksek tempoda yürürken bizi yalnız bırakmayan ve desteğini hiç eksik etmeyen yoldaşlarımız oldu. Aras Dinçer bunlardan biri. Yazılarıyla derginin dinamiğini değiştirdi ve önümüze yeni hedefler koydu. Bir diğeri ise tartışmasız Veysel Ünal. Özellikle son iki yılda hemen her işimizde yaslanacağımız dayanak oldu ve desteğini hiç esirgemedi. Herhalde onsuz yapamazdık.
Ve tabi en zor günlerimizde bize destek olan, bu sayfaya yazmakla bitiremeyeceğim niceleri. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Birlikte başardık ve daha iyilerini birlikte başaracağız.
Birlikte daha nice 7 yıllara…
Çağlar Süren

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: