Opel Ampera Serisinin Dünya Prömiyeri Cenevre’de yapılacak

Kategori : Otomotiv

Devrim niteliğindeki Opel Ampera serisi dünya prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarı’nda (3 Mart – 13 Mart arasında) yapıyor. Genişletilmiş menzilli elektrikli otomobil yılsonundan önce piyasaya sürülecek. Bu sayede Opel, Avrupa’da bu teknolojide ilk olma sözünü yerine getirmiş oluyor.

Opel Ampera’nın seri aracı – elektro-hareketlilik el uzatılacak kadar yakın

Opel Ampera seri aracın Cenevre’deki dünya prömiyeri ve yılsonuna kadar gerçekleşecek pazara sunumu ile Opel yenilikçi ve çevre dostu hareketlilik çözümlerinde öncü olma sözünü gerçek kılıyor.

Opel Ampera Avrupa’da tamamen günlük kullanıma uygun ilk elektrik itişli araç olacak. Ampera her zaman ve her hızda elektrikle çalışıyor. 40 ila 80 kilometrelik yolculuklarda (sürüş koşullarına bağlı olarak), enerjiyi 16-kWh’lık lityum-iyon aküsü sağlamakta. Ampera akü sayesinde elektrikle çalıştığı sürece tamamen benzin kullanmayarak ve atık gazı üretmeden hareket etmektedir.

Tarafsız araştırmalar, Avrupalıların % 80’inin günde 60 kilometreden az yol yaptığını göstermekte. Ampera’nın aküsü boşaldığında evdeki herhangi bir 230 Volt prizinde yaklaşık 4 saat içinde şarj edilebiliyor. Bu hızlı şarj olanağı Ampera’nın günlük kullanıma uygunluğunu vurgulamakta ve elektrikli otomobilin akü modunda kullanımını desteklemektedir. Uzun yolculuklarda benzin motoru ikincil bir güç kaynağı olarak otomobili elektrikle çalıştırabilmek için elektrik üretiyor. Bu kesintisiz bir enerji ikmali ve 500 km’lik uzaklıklarda bile kaygısız ve şarj için durmaksızın bir sürüş sağlamaktadır.

Neredeyse tamamen sessiz olan elektrikli tahrik birimi 111kW/150 hp’ye karşılık gelen 370 Nm anlık tork sağlıyor; aracın sıfırdan 100 km/saate hızlanma süresi yaklaşık dokuz saniye ve azami hız 161 km/saat’dir.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İşte Yeni Egea!

Egea Ailesi Yenileniyor, Dördüncü Gövde “Cross” ile Çıtayı Yükseltiyor! 2020’nin Lideri Fiat’tan
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: