Red Bull Skoda Meksika Rallisi ile etaplara adım atıyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Red Bull Skoda takımı önümüzdeki hafta (5-6 Mart 2011) düzenlenecek Meksika Rallisi’nde sezonun ilk SWRC yarışında geçen senenin IRC (Kıtalararası Ralli Mücadelesi) Şampiyonu Juho Hanninen’in pilotajında Skoda Fabia S2000 ile start alacak.

Meksika Rallisi SWRC yarışlarında ekiplerin en çok zorlanacağı ve çok heyecan verici bir yarış olarak görülüyor. Leon kentinin yakınlarındaki toprak etaplarda düzenlenen yarışta ekipler zorlu mücadelelerine yüksek irtifada devam edecekler. Rallinin önemli bir kesimi enfes dağ manzaralarının yer aldığı ve zaman zaman dar vadilerin geçileceği Sierra de Lobos ve Sierre de Guanajuato arasında geçecek. Güzel manzarada yer alan zorlu 22 özel etapta 365 kilometre katederken toplamda bin kilometrenin üzerinde yol yapacaklar.

Juho Hanninen SWRC kategorisinde takım olarak mücadele etmenin önemine vurgu yaptı : “SWRC kategorisinde takım olarak olmamız çok önemli, diğer önemli pilotların da olması işi zorlaştırıyor bu nedenle sezonun başlangıcı çok önemli. Mücadele zor olacak ama biz buna göre hazırlandık. Bu ralli ile diğer takımlarla aramızdaki farkı da görme imkanı bulacağız.”

Takım Direktörü Raimund Baumschlager ise şunları söyledi : “Meksika Rallisi kolay bir yarış olmayacak ama biz de buna göre hazırlandık. Çok iyi kaynaklarımız var, son teknolojiyi kullanıyoruz bunun için Skoda Motorsport fabrika takımına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Toprakta en iyi pilotlardan biri olan Juho Hanninen de takımımızın gözbebeği. Yarışın sonunda iyi bir yerde olacağımıza inanıyoruz.”

Red Bull Skoda takımı bu sezon düzenlenecek Sardinya, Yunanistan, Finlandiya, Almanya, Fransa ve İspanya’daki SWRC yarışlarına katılacak. SWRC yarışları Dünya Ralli Şampiyonası yarışlarında ayrı kategori olarak koşuluyor, bu kategoride Süper 2000 araçlar mücadele ediyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: