Rus Novikov Meksika’da Stobart’a katılacak

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

M-Sport Stobart Ford takımı Rus genç yetenek Evgeny Novikov’un Meksika Rallisi’nde Ford Fiesta RS WRS ile Cumbria merkezli takımlarında start alacağını açıkladı.

20 yaşındaki Rus pilot ilk Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) yarışına 2007 Galler Rallisi’nde çıkmıştı ancak geçen sene kendi evindeki yarışlara katıldığından sezonu takip edememişti. Novikov 2011 planlarını Portekiz Rallisi’nde Ford Fiesta RS WRC ile start almak üzerine yapıyordu ancak toprakta biraz daha deneyim kazanmak için bu fırsatı değerlendirdi.

2009 Sardinya Rallisi’nde genel klasman beşincisi olan Novikov yeni aracında deneyimli kopilot Stephen Prevot ile çalışacak.

İsveç Rallisi’nde dikkatleri üzerine çekerek yarışı ikinci sırada tamamlayan Mads Ostberg Meksika Rallisi’nde takımın puan almaya aday pilotu olarak gösterilecek. Ostberg 2011 sezonuna çok hızlı girip İsveç Rallisi’nde podyumun ikinci basamağına çıkmıştı, bu sonuç Stobart takımının altı yıllık WRC macerasındaki zirve noktası oldu.

Ostberg Meksika’ya uçmadan önce bu haftasonu Norveç Ralli Şampiyonası’nın bir yarışı olan Rally Finnskog’da Fiesta S2000 ile start alacak. Ostberg bu yarışta ilk kez start alacak ve Orta Amerika’nın yüksek dağlarındaki yarıştan önce rakiplerine biraz daha gözdağı verecek.

Takımın diğer pilotu Henning Solberg de puan için aday gösterilen diğer pilot olacak. Norveçli pilot beşinci kez start alacağı Meksika Rallisi’ni iki kez ilk beş içinde tamamlamıştı, geçen sene ise yarışı altıncı sırada bitirmişti.

İngiliz Matthew Wilson da 2008 Meksika Rallisi’ni altıncı sırada tamamlamıştı. Wilson uzun süredir toprak üzerinde Fiesta RS WRC kullanıyor ve bu deneyimi Meksika’da değerlendirmek istiyor.

2011 WRC sezonunun ikinci rallisi olan Meksika Rallisi 4-6 Mart tarihlerinde Leon merkezli olarak düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: