Sandell, Skoda İsveç ile IRC’ye geçti

Kategori : IRC

İsveçli pilot Patrik Sandell bu sezon Kıtalararası Ralli Mücadelesi’nin (IRC) yedi yarışında Skoda İsveç’in desteğinde Skoda Fabia S2000 ile mücadele edecek.

2006 sezonundan beri Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden 28 yaşındaki pilot yeni yarışlarda sürekli gelişen Süper 2000 pilotları ile daha çok mücadele edebilmek için IRC’ye geçtiğini belirtti : “Bu sezon IRC bizim için daha ideal göründü çünkü Süper 2000’deki mücadele gerçekten üst düzeyde. Her yarışta yarışı kazanabilecek 10-15 pilot start alıyor.”

Geçen sezon Dünya Ralli Şampiyonası’nda S2000 kategorisini ikinci sırada tamamlayan İsveçli pilot Staffan Parmander kopilotluğunda yeni aracı Skoda Motorsport destekli JM Racing tarafından servis verilecek Fabia S2000 ile sezona katılacak. Bir başka İsveçli PG Andersson ve eski kopilotu Emil Axelsson da Proton ile Fabia’ya rakip olacak.

Skoda İsveç’in basın sorumlusu Henrik Svensson tanıtım toplantısında Skoda’nın motorsporlarına ilgisinin yeni olmadığını vurguladı : “Skoda bu yıl motorsporlarında 110. senesini kutluyor. Bu önemli senede Patrik ve Staffan’ı destekliyor olmak bize gurur veriyor. Bu sezon başarılı olabilirlerse gelecek bizim için daha ilginç olacak.”

Sandell IRC mücadelesine sezonun üçüncü yarışı olan Tour de Course ile başlayacak. 13-15 Mayıs tarihlerinde Fransa’da gerçekleştirilecek yarışta start alacak İsveçli ikili sezonda altı yarışa daha katılacaklar.

Sandell’in start alacağı yarışlar:
Tour de Course (Fransa) 13-15 Mayıs
Prime Yalta Rallisi (Ukrayna) 2-4 Haziran
Geko Ypres Rallisi (Belçika) 23-25 Haziran
Sata Rallisi Acores (Portekiz) 14-16 Temmuz
Barum Rallisi (Çek Cumh.) 26-28 Ağustos
RACMSA İskoçya Rallisi (İngiltere) 14-16 Ekim
Güney Kıbrıs Rallisi (Güney Kıbrıs) 3-5 Kasım

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: