Sevenleri Renç Koçibey’i unutmadı…

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türk Otomobil Sporu tarihinin unutulmaz isimlerinden Renç Koçibey, ölüm yıldönümünde ailesi, arkadaşları ve sevenleri tarafından sade bir törenle anıldı.

1942 yılında doğan Koçibey bir süre Fransa’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Saint Joseph Lisesini bitirdi. İlk yarışını 1968 yılında Anadol ile kazandı. Sayısız birincilikleri olan Koçibey, 1984 yılında Balkan Ralli Şampiyonu olarak Türkiye’ye büyük gurur yaşattı. 1988’de dünyanın en iyi Mitsubishi pilotu seçilen Koçibey, sporculuğunun yanında İstanbul Otomobil Kulübü gibi bir çok kulübün kurulması ve gelişmesine öncülük ederek, Otomobil Sporlarının Türkiye’deki gelişiminde çok önemli rol oynadı. İki kez Dakar Rallisine de katılan Renç Koçibey, 9 Şubat 1993’te Ali Sipahi Rallisi etapları için yaptığı çalışmadan dönerken İzmit’te geçirdiği kaza sonucu hayata veda etti.

Ölümünün 18. yıldönümünde başta ailesi ve yakın arkadaşları olmak üzere sevenleri sade bir törenle Koçibey’i andı. Şevki Gökerman, yaptığı kısa konuşmada; “Yağmur, kar, güneş demeden yıldönümünde 18 yıldır bir araya gelen sevenleri, yine onu mutlu ederek, burada toplandı. Keşke gençlerin de katılımı daha fazla olsaydı çünkü gençlerin Renç’den öğrenecek çok şeyi vardı” dedi.

rallidergisi.com ekibi olarak ustamızı biz de rahmetle anıyor, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: