SUBARU “Yeni Impreza” ve “Trezia” Modelleri ile Cenevre Fuarı’nda

Kategori : Otomotiv
Subaru 81. Uluslararası  Cenevre Motor Show’ da  tanıtacağı yeni araçları ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor.
Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries tarafından üretilen ve Bayraktar Grubu tarafından Türkiye’ye getirilen Subaru’nun çevre dostu yenilikçi modelleri  81. Cenevre Uluslararası Motor Show’a damgasını vuracak. Tamamen değişen tasarımı  ile “Subaru Impreza Konsept” modeli ve bu yıl Avrupa’da satışa sunulacak yeni mini MPV modeli “Subaru Trezia” otomobil meraklılarıyla buluşacak. Fuarda aynı zamanda Toyota Motor Corporation ile yapılan ticari ortaklık çalışması dahilinde geliştirilen    “Yeni Subaru Arka Tekerlekten İtişli Spor Otomobil Teknolojisi Konsepti”de tanıtılacak.
Cenevre’de sergilenecek diğer modeller arasında Subaru ürün gamında yer alan Legacy, Yeni Forester ve Outback de yer alıyor.
“Confidence in Motion” sloganıyla üretim felsefesini değiştiren Subaru’nun, “çevreci” ve “sıra dışı sürüş performansı”nı bir arada sunan yeni modelleri 81. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Fuarda Subaru’nun Avrupa pazarı için geliştirilen ve “Kompakt Şık Wagon” olarak tanımlanan yeni modeli “Subaru Trezia”nın Avrupa prömiyeri yapılacak. Subaru’nun yeni marka stratejisi kapsamında “Güvenli ve keyifli sürüş” sloganıyla tasarladığı konsept otomobili “Subaru Impreza Konsept” görücüye çıkacak. Fuarda aynı zamanda Toyota Motor Corporation ile yapılan ticari ortaklık çalışması dahilinde Subaru’nun benzersiz boxer motor teknolojisi ile geliştirilen “Subaru Arka Tekerlekten İtişli Spor Otomobil Teknolojisi Konsepti” de tanıtılacak.
Subaru Impreza Konsept
Subaru’nun yeni marka stratejisi kapsamında sergileyeceği ilk konsept otomobil olan “Subaru Impreza Konsept” markanın “Güvenli ve keyifli sürüş” sloganını yansıtıyor. Subaru’nun “eğlence” ve “iç huzur” gibi temel marka değerlerini yansıtan Subaru Impreza Konsept otomobili farklı tasarımıyla dinamizm ve zarafeti bir arada sunuyor. Geniş bir kabine sahip olan Impreza birden çok kameradan oluşan yeni bir  teknoloji  kullanılarak oluşturulan sürüş emniyet sistemine sahip olacak.  İç ve dış tasarımında dinamik  özelliklere sahip olan otomobilin kalbinde ise 2.0 litre hacmindeki boxer motor bulunuyor. Lineartronic şanzıman ve Subaru’ya özgü yatay yerleşimli boxer motor sistemi ile üstün performans sunan Subaru Impreza Konsepti iç mekanındaki ışıklı gösterge bölümü ve dokunmatik ekranı ile dikkat çekiyor.
Subaru Trezia
Avrupa’da daha küçük ve daha çevreci araçlara yönelik artan talep doğrultusunda geliştirilen Subaru Trezia “Yeni Kompakt Şık Wagon” olarak tanımlanıyor.  Avrupa pazarında piyasaya sunulacak olan Subaru Trezia 4 metreden az olan uzunluğu ile mini MPV tarzının tüm önemli özelliklerini bünyesinde barındırıyor.Otomobil, güçlü gövde duruşundan geniş kaliteli kabinine ,tamamen camdan oluşan tavanından büyük bagajına kadar tam bir pratiklik ve şıklık sunuyor.. 113 g/km* CO2 emisyon değeri ile Trezia, üstün çevre dostu özelliklerini Subaru’ya özgü yüksek sürüş performansı ile bir araya getiriyor. Avrupa pazarında 1.3 lt benzinli ve 1.4 lt turbo dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak olan kompakt Trezia’nın uzunluğu 3,995 mm, genişliği 1.695 mm, yüksekliği 1.595 mm, dingil mesafesi ise 2.550 mm.
Subaru Arka Tekerlekten Çekişli Spor Otomobil Teknolojisi Konsepti
Toyota Motor Corporation ile yapılan ticari bir ortaklık çalışması dahilinde geliştirilme aşamasında olan “Yatay Karşılıklı Subaru Boxer Motor”a sahip spor otomobil modeli  Cenevre Fuarı’nda ilk kez tanıtılacak. Tamamen yeni bir platform temel alınarak tasarlanan araç, Subaru markasının özgün sembolü ve temel teknolojisi olan “Yatay Karşılıklı Subaru Boxer Motor”a sahip.  Arkadan itişli ve coupe tarzında olacak yeni bir platformda hayat bulacak olan proje Toyota ile ortak gerçekleştiriliyor. Subaru’nun boxer motorlu binek otomobil üretimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesiyle geliştirilen bu özel model kullanıcısına farklı ve üst seviyede bir sürüş keyfi yaşatmayı amaçlıyor. Fuarda tanıtılacak teknoloji konsepti, Subaru’nun mühendislik ve boxer teknolojisinin tümüyle yeni bir platform üzerinde nasıl kullanılacağını gösterecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İşte Yeni Egea!

Egea Ailesi Yenileniyor, Dördüncü Gövde “Cross” ile Çıtayı Yükseltiyor! 2020’nin Lideri Fiat’tan
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: