WRC 2011, İsveç’te start alıyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası 2011 sezonuna bu sene de İsveç’te düzenlenecek ralli ile başlıyor. İsveç Rallisi geçen sezon düzenlendiği gibi Karlstad merkezli organize ediliyor. Hagfors Havaalanı’ndaki küçük servis alanı ve Varmland ile Dalarna bölgeleri arasındaki tanıdık etapları var. İkişer kez geçilecek 11 özel etabın yedisi geçen sene ile tamamen aynı, sadece iki yeni bölge olacak.

Cuma günü geçilecek Lovhaugen etabı yarışı klasikleşen etabı; İSveç’te başlayan etap Norveç sınırını geçtikten sonra yeniden İsveç’te sona eriyor.

Pazar günü geçilecek Gustavsfors özel etabı 1980’lerden sonra ilk defa kullanılacak. Sezonun ilk “Power Stage” özelliğindeki etabı olacak bu etap televizyonlardan canlı yayınlanacak ve etabın en hızlı pilotları ek puanlar alacaklar.

Ralli Perşembe akşamı Karlstad’daki Özel Seyirci Etabı ile başlayacak.

Cuma günü etapları yarışın en uzun etapları olacak. Ülkenin kuzeyinde yer alan Batı Varmland’daki etaplar pilotlara zor anlar yaşatacak. Pilotlar ikinci gün Hagfors bölgesinin batısında mücadele edecekler.

Son gün yarışın en kısa günü olacak. Hagfors’a yakın bir bölgede yer alan etapları tamamlayan pilotlar Karlstad’daki finiş tak’ına ulaşmaya çalışacaklar. Pilotlar üç günlük yarışta 2059,89 kilometrelik parkurda 351 kilometrelik 22 özel etap geçecekler.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: