WRC’de takım sayısı 11 oldu

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’de mücadele edecek takımların sayısı Van Merksteijn ile beraber 11’e yükseldi. Şimdiye kadar sekiz takım markalar şampiyonasından puan alabilmek için kayıtlarını tamamlamıştı ayrıca iki marka Ford ve Citroen de fabrika takımı ile mücadeleye katılıyor.

Van Merksteijn Motorsport WRC takımı olarak mücadele edeceği sezonda on yarışa Peter van Merksteijn jr ile katılacak ve ilk yarışları da Portekiz’deki mücadele olacak. Citroen DS3 WRC ile start alacak olan Van Merksteijn’e servisi Citroen Racing verecek. Sezon içinde bir kaç yarışta ikinci bir DS3 WRC ile de Peter van Merksteijn Sr. start alacak.

Petter Solberg de takım kaydı yaptıran başka bir takım oldu. Petter Solberg İsveç Rallisi’nde beşinci olmuştu ancak yarış öncesinde takım kaydını yetiştiremediği için bu yarıştan takım puanı alamadılar.

Yeni kurulan bir başka takım da Brezilya Ralli Takımı oldu. MINI Countryman WRC ile yarışacak takım ilk olarak Portekiz Rallisi’nde start alacak. İlk iki yarışlarına S2000 araç ile katılacak takımın pilotu Daniel Oliveira İtalya’daki Sardinya Rallisi’nde yeni WRC aracı ile start alacak.

WRC takım kaydı yaptırmak için son gün 26 Nisan olarak belirlenmişti bu tarihe kadar başka takımların da kayıtlarını yaptırabileceği belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: