Yeni Aveo Sedan Cenevre’de Görücüye Çıkıyor

Kategori : Otomotiv

Yeni Aveo Sedan, 3-11 Mart 2011 tarihleri arasında Avrupalı müşteriler ile ilk kez Cenevre Otomobil Fuarında buluşacak.. Avrupa Prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarında kutlayacak olan Yeni Aveo Sedan , dış ve iç tasarımında tamamen yenilerek kendi segmentine çok daha iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Yeni Aveo Sedan, 5 kişilik oturma alanı, geniş bagaj hacmi, şık ve kullanışlı iç mekanı ile geniş ailelerin büyük beğenisini kazanacak yönde tasarlanmış bir otomobil.

Tamamıyla yenilenen Yeni Aveo Sedan, bir önceki versiyonuna göre boyutlarında önemli ölçüde büyüme elde etmiştir. Yeni Aveo Sedan Yeni Aveo Sedan 4.399 mm uzunluğunda (artı 89 mm) ve 1.735 mm genişliğinde (artı 25 mm)’dir.

Bagaj taşıma kapasitesi, bir önceki modele göre 102 litre artarak, Yeni Aveo Sedan’da 502 litreye gelmiştir. Yeni Aveo Sedan yenilenen bu bagaj taşıma kapasitesi ile kendi segmentinin en iddialı bagaj hacmine sahip modeli konumuna gelmiştir.

Chevrolet modellerinin ortak dış tasarım dili olan dinamiklik ve şıklık Yeni Aveo Sedan’da da göze çarpan önemli dış tasarım detayıdır. Yeni Aveo Sedan’a önden bakıldığında, sportif tasarımlı ikiz farlar, ikili ön ızgarası ve dinamik ön gövde tasarımı gibi Chevrolet’e özel tasarım ögeleri hemen dikkati çekmektedir. Yan profilde, aracın başından sonuna kadar devam eden kesintisiz yükselen gövde çizgileri ve coupe tarzı sedan tasarımı ile Yeni Aveo Sedan Dünya’da pekçok başarıya imza atan Cruze Sedan’ı hatırlatmaktadır.

İç tasarımda da dinamik ve şıklığı temsil eden pekçok öğe göze çarpar. Yuvarlak kesimli metal görünümlü asimetrik LCD ekrana entegre yuvarlak hatlı analog devir göstergesi bölümü bize motorsiklet tasarımının etkilerini göstermektedir.

Yeni Aveo Sedan’ın, parlak siyah, metalik gri ve mavi renklerle tasarlanmış iç mekanı, son moda gösterge paneli , entegre modern müzik sistemi, Bluetooth , USB bağlantı çıkışı, Aux-in özellikleri sürücü ve yolculara konfor ve eğlence sunmaktadır.

Son teknolojik sistemler ve yeni dizel motorlar

Yeni Aveo Sedan tüm modellerde üstün güvenlik sunuyor.Yeni Aveo Sedan’da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Yeni Aveo Sedan’a sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. İyi sürüş konforu ve yüksek aktif güvenlik için ,Yeni Aveo Sedan’ın ön kısımda McPherson süspansiyon kullanıldı. Yeni Aveo Sedan da Elektronik Direksiyon Sistemi (EPS), Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi (ESC) , ABS, 8 (sürücü, yolcu ve yan) Hava Yastığı ve Cruise Control standart olarak sunuluyor.

Tüm motor seçeneklerinde, değişken supap zamanlaması, sürekli değişken çift kam aşaması ve yeni dizel motorlar için common rail yakıt enjeksiyonu gibi en son teknolojilerden yararlanıldı.

Yeni Aveo Sedan da 1.2lt (86 hp) ve 1.4lt (100hp) şeklinde 2 değişik benzinli motor seçeneği ve pazara ilk defa sunulan 1.3lt (75hp) ve 1.3lt ( 95hp) şeklinde 2 değişik yeni dizel motor seçeneği bulunuyor. Yeni Aveo Sedan tüm 1.3 lt yeni dizel motor versiyonlarında start/stop teknolojisi ile pazara sunulacak.

Chevrolet’in ilk 6 ileri tam otomatik şanzıman seçeneği Yeni Aveo Sedan modelinin 1.4lt (100 hp) motor seçeneğinde sunulacak. Motor seçeneğine göre manuel şanzımanda 5 ve otomatik şanzımanda 6 ileri şanzıman ile Yeni Aveo sedan pazarda yer alacak.

Yeni Aveo Sedan tüm motor ve şanzıman seçenekleri, yenilenmiş teknolojisi ile 2011 yılının yaz döneminde Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de pazara sunulacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İşte Yeni Egea!

Egea Ailesi Yenileniyor, Dördüncü Gövde “Cross” ile Çıtayı Yükseltiyor! 2020’nin Lideri Fiat’tan
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: