Yeni sezonda WRC’de yeni bir takım: Ferm WRT

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

2011 İsveç Rallisi sezonun açılış yarışı olmasının yanısıra yeni jenerasyon WRC’lerin de ilk yarışı olarak tarihde yeni bir sayfa açılmasına tanıklık edecek. Yeni sezonda yeni WRC’ler ile mücadele edecek yeni bir takım da ortaya çıktı: FERM Dünya Ralli Takımı (WRT).

Son bir kaç aydır Hollandalı Dennis Kuipers ve kopilot Belçikalı Frederic Miclotte yoğun ve başarılı bir hazırlık içindeydiler. WRC sezonunun başlamasına kısa bir zaman kala tüm testler başarı ile sonuçlandı ve takım ilk startına hazır.

Kar ve Buz üzerinde çalıştılar
İsveç’teki koşullara alışabilmek için Kuipers zamanının çoğunu kar üzerinde geçirdi : “İsveç Rallisi sıfırın altındaki derecelerde yapıldığı için hazırlıklarımıza kar ve buz üzerinde başladık. Toprak ve asfalttan çok farklı teknikler gerektiği için yeni aracımıza alışmak için hiç boş durmadık.”

Norveç’te devam eden testlerde Kuipers kendisini kar üzerinde geliştirdi. “İskandinav pilotlar için kar üzerinde sürmek doğal bir yetenek.” diyen Kuipers : “Ben ise Hollanda’dan geliyorum. Biz çok nadir kar gören insanlarız, bu nedenle antreman yapmak için uzun zamandır Norveç’teyiz.” dedi. John Haugland’dan eğitim de alan Hollandalı pilot kar ve buz üzerinde eğitimin merkezinde olmaktan memnun olduğunu belirtti.

Büyük Potansiyel
Eğitimleri tamamladıktan sonra İngiltere’deki M-sport merkezine gelen Kuipers yeni Ford Fiesta RS WRC ile tanıştı ve araca hayran kaldı. Kuipers’e göre M-sport potansiyeli yüksek bir araç ortaya çıkartmış.

İsveç-Norveç-İsveç
FERM WRT sezonu ilk yarışı İsveç Rallisi’dne 10 Şubat Perşembe akşamı Karlstad’da gerçekleştirilecek Özel Seyirci Etabı ile ralli severlerin karşısına çıkacak. 22 özel etabın geçileceği rallinin finişi Pazar akşamı yine Karlstad’da düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: