Yine Latvala, yine kaza!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ford pilotu Jari-Matti Latvala Portekiz’de düzenlenen testlerde kaza yapınca Ford takımı testleri durdurdu. M-Sport önümüzdeki ay içinde düzenlenecek Meksika Rallisi’nin toprak etaplarına alışmak Portekiz’de test ayarlamıştı.

Fin pilotun kullandığı Ford Fiesta RS WRC’nin attığı bir kaç takla sonunda roll-cage’inin hasar aldığı bildirildi. Pilotlar Jari-Matti Latvala ve Miikka Anttila kazadan yara almadan kurtuldular.

Mikko Hirvonen için Cumartesi ve Pazar günü yapılması düşünülen testlerde kullanılmak üzere yeni bir araç M-sport merkezinden yola çıkarıldı. Latvala ise testleri tamamlamak üzere Pazartesi günü test alanına dönecek.

Ford takım patronu Malcolm Wilson : “Umarım bu kaza Meksika hazırlıklarımızı aksatmaz. İki pilotumuz da İsveç’te aracın teker genişliğininn az olması sebebi ile çabuk tepki verdiğini ve bu nedenle sürüşünün de zor olduğunu belirtmişlerdi, Latvala bu zorluğu Portekiz’de birebir yaşamış oldu.” dedi.

Bu kaza 25 yaşındaki pilotun testlerde yaşadığı ikinci kaza oldu. Latvala İsveç öncesinde test amaçlı girmeyi planladığı Arctic Lapland Rallisi’nin antremanlarında da kaza yapmıştı.

Takım kaynakları bu kazanın İsveç’te elde ettikleri başarının Meksika’da tekrarlanmasının önüne geçmeyeceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: