YOKOHAMA Üretim Kapasitesini Artırıyor

Kategori : Otomotiv

Dünyanın lider otomobil üreticilerinin tercihi YOKOHAMA 2011 yılı büyüme hedefi doğrultusunda fabrika yatırımlarına hız katıyor. Üretim kapasitesini yılda 7 milyondan 10 milyona çıkarmayı hedefleyen YOKOHAMA, Şubat ayında da yeni fabrikasının inşaatına başlayacak.

Yüksek teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası YOKOHAMA, orta çaplı yönetim planı ‘Grand Design 100’ün 2012 yılında başlatılacak üçüncü ayağını üretim kapasitelerinin artırılmasıyla hayata geçirecek. Yokohama, bu kapsamda ilk olarak Filipinler’de faaliyet gösteren fabrikasının üretim kapasitesini artırmak için Şubat ayında yeni fabrika binasının inşaatına başlıyor. 2014 yılında tam kapasite ile üretime başlaması planlanan fabrikada YOKOHAMA üretim gücünü, 2014 yılına kadar yılda 13 milyon, 2017 yılına kadar ise 17 milyon lastiğe çıkaracak.

Yaklaşık 50 milyar Yen yatırımla yapılacak olan yeni YOKOHAMA lastik fabrikasının 2013 yılında tamamlanması planlanıyor.

YOKOHAMA Porsche, Bentley ve Audi’nin lastiklerini Filipinler’deki fabrikada üretiyor

1996’dan bu yana yolcu araçları lastiği için üretim merkezi olan YOKOHAMA’nın Filipinler’deki fabrikası, iç çapı 13 – 18 cm’lik lastiklerini dünya çapında pazarlıyor. Özellikle spor ve SUV araçlar için üretilen lastikler Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya ülkelerine ihraç ediliyor. Porsche, Audi, Bentley ve Mercedes gibi lüks firmaların en performanslı modellerinin orjinal tedarikçisi olarak dikkatleri çeken YOKOHAMA yeni fabrikası ile eski arazisine 300 bin metrekare ekleyerek 460 bin metrekarelik bir alana yayılmış olacak.

YOKOHAMA

1917 yılında Japonya’nın Tokyo kentinde kurulan YOKOHAMA Rubber Co. 16 bini aşkın çalışanı ile yüksek kalitedeki ürünlerini 100’ü aşkın ülkede satışa sunuyor. Tek marka üreten dünyanın 6’nci en büyük lastik üreticisi olan YOKOHAMA; binek otomobiller, kamyonet, İş makinası,forklift, kamyon ve otobüs lastiklerinin yanı sıra Endüstriyel Ürünler (Lastik taşıyıcılar/Konvoyer Bantlar/İş makinası Hortumları) Golf ürünleri, Uçak içerisinde kullanılan Tuvalet modülleri ve su tankları gibi farklı grupları kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

YOKOHAMA lastikleri Türkiye’de 1983 yılından bu yana Bayraktar Grubu tarafından ithal edilip bayileri vasıtasıyla Türkiye pazarına sunuluyor. Yüksek teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası olan YOKOHAMA, FIA World Touring Car Championship (WTCC), Japanese GT and ALMS (American Le Mans Series) başta olmak üzere dünyaca ünlü yarışlara ve motor sporlarına verdiği resmi destek ile tanınıyor. YOKOHAMA 2007 yılından bu yana IRC’nin (Intercontinental Rally Challenge) resmi ortağı. YOKOHAMA, Kıtalararası Ralli Şampiyonası IRC’de yarışan ilk ve tek bayan ekip Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ile bu şampiyonada ilk kez pistlere çıktı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

İşte Yeni Egea!

Egea Ailesi Yenileniyor, Dördüncü Gövde “Cross” ile Çıtayı Yükseltiyor! 2020’nin Lideri Fiat’tan
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: