Abant Tırmanma Start Aldı

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

ANOK tarafından 16 – 17 Temmuz 2011 tarihlerinde Bolu – Abant’ta organize edilecek olan Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. Ayağı, 21 kayıt ile bu sezon en çok yarışmacının katılım gösterdiği yarış oldu. Sezonun önceki yarışlarında 14 olan yarışmacı katılım ortalamasına rağmen ANOK Abant Tırmanma’da beş farklı kategoride 21 sporcu mücadele edecek. Vedat Diker, Nebil Erbil, Kadir Murat Altıntaş, Cem Şit, Tan Uydaş, Sinan Saatçi ve Can Hergüner olmak üzere 7 ANOK sporcusu da kendi evlerinde yarışarak iddialı konumdalar.

16 Temmuz 2011 Cumartesi günü tamamlanan idari ve teknik kontrollerden sonra düzenlenen basın toplantısının ardından Bolu Vilayet Meydanı’ndan verilen start ile başlayan Abant Tırmanma Yarışı’nda ekipler 17 Temmuz Pazar günü 12:00’da başlayacak ilk antrenman çıkışı ile yarışı heyecanını yaşamaya başlayacaklar.

Kategori 1’de Peugeot 106 aracıyla Taner CANBOLAT, lider yaşar ABAY’la arasındaki 8 puanı kapatabilmek amacında. Kategori 2’de ise tecrübeli pilotların kıyasıya rekabeti söz konusu. Ümit Kemal COŞKUN ve Bülent GÜRKAN 23 puanı paylaşıyorlar. Ankaralı yarışmacı Cem ŞİT ise geçtiğimiz yarış elde ettiği birincilikten sonra bu yarışta da podyumu hedefliyor.

Kategori 3’de Pegasus Racing adına Fiat Palio Super 1600 ile start alacak olan Alkan ERDEN 30 puan ile lider. Abant Tırmanma öncesinde 27 puanla ikinci durumda olan Sanver İMRAHOR ise Peugeot 309 ile hızlı zamanlara imza atarak dikkat çekiyor. Opel Astra’sı ile bu yarış Kategori 3’de mücadeleye ortak olan Kadir Murat ALTINTAŞ Bozhane’de Kategori 2 start almasına rağmen bir üst sınıftaki rakiplerinden daha hızlı zamanlar yaparak dikkat çekmişti.

Günün en iyi zamanlarının beklendiği Kategori 4’de ise tecrübeli ve kariyeri şampiyonluklarla dolu Ankaralı pilot Vedat DİKER lider durumda. Şampiyonluk yarışında 3 puanlık farkı arttırmak hedefinde olan DİKER’i Taner ŞENGEZENER takip ediyor. 5 adet turbo beslemeli 4 çeker otomobilin rekabet edeceği Kategori 4’de Mitsubishi EVO 7’si ile Şeref AKGÜN ve Mitsubishi EVO 8’i ile Nebil ERBİL podyumun en önemli adayları. Nebil ERBİL yeni otomobiliyle ikinci startını kendi evinde alacak. Taner ŞENGEZENER gibi Subaru Spec C otomobili ile start alan Ahmet AYSUN da bu yıl ilk kez bu kategoride yarışacak.

ANOK yarışlarının değişmez ismi tecrübeli pilot Tan UYDAŞ ise Opel Kadet’i ile Kategori 5’e kayıt yaptıran tek pilot.

Yarış ile ilgili ANOK Başkanı Meriç DEMİRALP yaptığı açıklamada; “Başarılı bir organizasyona imza atabilmek için aylar süren yoğun çalışmanın sonun gelmiş bulunuyoruz. Toplam 4100 metre olan parkurumuzdaki yarış için iki gün boyunca 140 kişilik dev bir kadro görev yapacak. Hepsi birbirinden değerli 21 yarışmacının katılımı ise yaptığımız çalışmaların karşılığı olarak bizleri gururlandı. Tüm motorsporları tutkunlarını eşsiz bir doğada kıyasıya mücadelenin yaşanacağı yarışımıza bekliyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: