Al Attiyah 2012 için Citroen ile görüşüyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Nasser Al Attiyah, Abu Dhabi’nin Ford ile başlattığı Genç Pilotları Yetiştirme Programı’nın bir benzerini Katar’da Citroen desteği ile düzenlemek için Citroen ile görüşmelere başladı.

2006 Seri Üretim Dünya Ralli Şampiyonu (PWRC – Production Car World Rally Championship) Al-Attiyah, Katarlı Barwa şirketi ile düzenlediği organizasyonda Citroen ile güçlerini birleştirme yolunda ilerliyor. Görüşmeler olumlu sonuçlanırsa Al-Attiyah, 2012 sezonunda Citroen Total Takımı’nın üçüncü pilotu olarak Dünya Ralli Şampiyonası’nda start alacak.

“Geçen ay Katar hükümeti ile olumlu bir görüşmem oldu. Biz de Abu Dhabi’nin Ford ile yaptığı ortaklığı Citroen ile yapmak istiyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Al-Attiyah beş yıllık bir program üzerinde çalıştıklarını belirtti : “Her şeyi görüşüyoruz. Hem Citroen takımında sezon boyu yarışmak ve gençlerin bu anlaşmadan faydalanarak gelişmelerini sağlamak en büyük rüyam. Katar’da spor çok hızlı gelişiyor. Para sorunumuz yok sadece doğru yönlendirilmemiz gerekiyor.”

Al-Attiyah bu sezon Barwa Ralli Takımı adına Autotek Motorspor tarafından hazırlanan Ford Fiesta S2000 ile Süper 2000 Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele ediyor. Önümüzdeki sezon için herhangi bir anlaşma yapmayan Al-Attiyah geçen sezon elde ettiği Dakar Rallisi Şampiyonluğunu korumak için 2012 Dakar Rallisi’nde start alacak ayrıca 2012 Londra Olimpiyatları’nda Katar adına Skeet Shooting (havaya atılan hedefleri vurma) dalında madalya için mücadele edecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: