Aladağlar Ralliye Hazır

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 8. Ayağı olan Hitit Rallisi, 41 ekibin katılımı ile bu hafta sonu Bolu’da gerçekleştiriliyor. 3 pilotu ile ilk 5’de yer alan ve takımlar klasmanında şampiyona lideri olan Bonus Parkur Racing de bu yarışa 6 ekiple katılıyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ekipler bu hafta sonu sezonun 8.randevusu için Bolu’da bir araya geliyorlar. Kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu yıl 37.kez organize edilen Hitit Rallisi, geçen yıl olduğu gibi Aladağların muhteşem doğasında koşulacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3 pilotu ile ilk 5’de yer alan ve takımlar klasmanında şampiyona lideri olan Bonus Parkur Racing de Hitit Rallisi’ne toplam 6 ekiple katılacak. Burak Çukurova-Aykan Alakoç, Fatih Kara-Bilge Ayan ve Özen Özer-Bora Arabacı Mitsubishi Lancer Evo IX ile Ercan Kazaz-Serdar Kurbanzade ise Mitsubishi Lancer EVO X ile podyum hedefi ile start alacaklar. Ayrıca Engin Kap-Akın Bilgütay Anadol STC-16 ve Kemal Gamgam-Birol Otağ Ford Escort MKII ile historic klasmanında mücadele edecekler. Bu yarış öncesinde Türkiye Historic Rally Şampiyonası’nda Poşetsan destekli Kemal Gamgam, takım arkadaşı Engin Kap’ın önünde lider durumda yer alıyor.

İki gün sürecek olan ralli; 14 Ağustos 2010 Cumartesi günü saat 20:30’da Bolu Vilayet Meydanı’ndan verilecek sembolik start ile başlayacak. Startın ardından 21.30-22.30 saatleri arasında TRT Haber ekranlarından canlı olarak yayınlanacak Seyirci Özel Etabı görsel bir showa dönüşecek. 15 Ağustos Pazar günü Aladağ bölgesindeki üç farklı özel etabın üçer kez geçilmesinin ardından şehir meydanındaki finiş seremonisi ile son bulacak rallide, 41 ekip ter dökecek.

Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree Dutyfree, Dexter, Ravika, Technospray, Pirelli ve AEK Weld katkıları ile mücadele eden Bonus Parkur Racing, bu yarıştan tüm pilotları ile maksimum puan alarak, şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etme hedefi ile start alacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: