Anok Tırmanma Abant’ta!

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 5. ayak yarışması Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 11 – 12 Temmuz 2009 tarihleri arasında Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Abant beldesinde gerçekleştirilecek.

Yarışmanın idari ve teknik kontrolü Bolu ili valilik binası önünde gerçekleştirilecek. Komiserler kurulu toplantısını takiben de, yerel yöneticiler ve sporcuların katılımı ile basın toplantısı gerçekleştirilecek.

Basın toplantısının ardından valilik binası önünde yer alan ve Bolu ilinin en işlek meydanı olan vilayet meydanından verilecek Seremonik Start ile organizasyona başlanacak.

Uzunluğu 5 km olan parkurun, Bolu’nun en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Abant’a olan yakınlığı sayesinde yarışmaya seyircinin ilgisinin yüksek olması bekleniyor. Abant Gölü’ne yalnızca 1 km mesafede bulunan parkurun daha fazla seyirci alabilmesi için göl etrafında bulunan tüm oteller ile görüşmeler gerçekleştirilerek, seyircinin bilinçlendirilmesi için önemli adımlar atıldı. Seyircinin parkur içerisinde müsabakayı takip edebilmesi için ayrı bir ekip görevlendirildi.

Seyircilerin yarışmayı kolay takip edebilmesi amacı ile otomobil sporları kurallarını, tırmanma branşının sistemini, şampiyona puan durumunu ve sporcular ve otomobilleri ile ilgili bilgi içeren bir Tırmanma Bülteni hazırlandı. Etabın 2. kilometresinde bulunan seyirci noktası için ise her çıkış sonrası dereceleri seyirciye ulaştırmak üzere bir ekip görevlendirildi.

ANOK Başkanı Sayın Meriç Demiralp yarışmanın hazırlıkları ile ilgili olarak şunları söyledi : “Yaklaşık bir yıldır yeni bir parkur arayışındaydık, Türkiye Şampiyonası’nın yarışma sayısı sınırlı olduğu için yarışmacılar bir süre sonra aynı parkurlarda defalarca start almak durumunda kalıyorlar. Ankara’nın coğrafi özellikleri tırmanma yarışları için uygun olmadığından uzunca bir süredir yeni bir lokasyon arayışı içerisindeydik. Bolu ili yerel idarecileriyle gerçekleştirdiğimiz görüşmeler bize yeni adresimizi bulduğumuzu gösterdi.

ANOK Abant Tırmanma yarışmasında sporumuzun en büyük eksiği olan seyirciyi parkura çekmek için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Seyirciyi parkura çekmenin yanı sıra, seyirciyi bilgilendirmek için de çalışmalarımız sürüyor.

Bolu ilinde federasyonumuza bağlı yeni kurulan kulüplerimizden Bolu Otomobil Sporları Kulübüne de organizasyon öncesinde göstermiş oldukları destekten ötürü teşekkür ederim.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: