Ari Vatanen ameliyat olacak

Kategori : IRC

Kıtalararası Ralli Mücadelesi’nin üçüncü yarışı olan Korsika Rallisi’nde öncü araç tek sıfır ile start alan Ari Vatanen altıncı özel etapta kaza yaptıktan sonra helikopter ambulans ile Bastia’ya götürülmüştü.

İlk kontrollerden sonra Marsilya’daki hastaneye sevk edilen Ari Vatanen boynundan ameliyat edilecek. Kaza esnasında kafasının öne doğru fazla zorlandığını belirten doktorlar operasyonun kaçınılmaz olduğunu açıkladılar. Doktorların “rutin” bir ameliyat olarak nitelendirdikleri operasyon sonrasında Vatanen’in sağlığına kavuşmasın kısa süre alacağı da bildirildi. Kaza sırasında sağ koltukta yer alan oğlu Max’ın ise herhangi bir sağlık prolemi bulunmuyor.

1974 yılında ilk kez 1000 Göller Rallisi ile WRC kariyerine başlayan Ari Vatanen ilk zaferini 1980 Akropol Rallisi’nde yaşamıştı. Vatanen 1976 ve 1980 yıllarında İngiltere Ralli Şampiyonu olduktan sonra 1981 yılında Ford Escort Rs 1800 ile Dünya Ralli Şampiyonu oldu. Fin pilot son zaferini ise 1985 İsveç Rallisi’nde elde etti. 1987, 1989 ve 1991 yıllarında Dakar Rallisi’ni de kazanan Ari Vatanen 2003 yılındaki Finlandiya Rallisi ile pilotluk kariyerine nokta koymuştu. Vatanen “Tour de Course” olarak geçen Fransa Rallisi’ni kariyeri boyunca kazanamamıştı.

Bir Cevap Yazın