Audi A3 E-Tron evde şarj oluyor, internete giriyor.

Kategori : Bülten/Otomotiv

Audi teknolojisinin son ürünü olan konsept hibrit araç A3 e-tron Concept, 211 beygir güç üreten 1.4 TFSI motor ile 27 beygirlik elektrik motorunu birleştiriyor. Evdeki prizlerde şarj edilebilen A3 Concept, sadece elektrikli motoruyla 54 kilometre yol yapabiliyor.

“Teknoloji ile bir adım önde” felsefesiyle hareket eden Audi’nin, geleceğin hibrit teknolojilerini geliştirmek için başlattığı e-tron araştırmalarının son örneği, A3 e-tron Concept tanıtıldı. Audi’nin tanıdık ve belli başlı tasarım noktaları korunarak baştan aşağı yeniden tasarlanan Sedan araç, benzinli ve elektrikli iki motor barındırıyor.

Dört çekişli
Audi A3 sedan konsepti üzerine tasarlanan ve 4,44 m uzunluğu, 1,84 genişliğine rağmen 1,39m yüksekliği ile dinamik bir tasarım hattına sahip olan Audi e-tron Concept, 4 silindirli, turbo şarjlı 1.4 TFSI motoru ile 211 BG’lik bir güç üretiyor. Aracın arka koltuklarının altına yerleştirilen lityum-iyon pillerin çalıştırdığı elektrik motoru da 27 BG’lik bir güç ortaya koyuyor. Konsept Audi, toplam 238 beygir gücüyle, 0’dan 100 kilometreye 6,8 saniyede ulaşıyor. 7 ileri Stronic şanzımanı, gücü dört tekerleğe de iletiyor.

Ultra Hafif
LED farları ve ön ızgarası ile bir sanat eserine benzeyen konsept araç, Audi’nin alüminyum teknolojisi ile ultra hafif, sadece 1720 kilogram ağırlığında. Start-Stop sistemin de bulunduğu Audi e-tron Concept, pilleri hareket halindeyken tekerleklerin ürettiği kinetik enerji ile şarj ediyor. Ayrıca araç, ev prizlerinden de direkt olarak şarj edilebiliyor. Konsept Audi, sadece elektrikli motoruyla 54 kilometre yol yapabiliyor.

iPad için özel bölme
Audi’nin bu son konsept aracında eğlence ve bilgi sistemleri de unutulmamış. WLAN noktası ile yolculara internet erişimi sağlayan Audi e-tron Concept, ayrıca aracın Google’a bağlanarak müzikten güncel haritalara ya da yol bilgilerine kadar birçok veriyi elde etmesini sağlıyor. Arka koltuklarda ise iPad’in dik olarak yerleştirilebileceği bölümler bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: