Ayhancan’ın Büyük Başarısı

Kategori : Bülten/Karting

12 yaşındaki milli karting sporcumuz ‎Ayhancan Güven, Venedik’teki Pista Azzura’da İtalya Karting Şampiyonası ikinci yarışını 11 ülkeden 33 pilot arasında ikinci sırada tamamladı.

Comer SPA takımı adına Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan Ayhancan Güven, tamamı Avrupa yarışlarından oluşan 15 yarışlık 2011 takviminde, ilk önemli derecesini bu haftasonu İtalya’da elde etti. Toplam 6 yarıştan oluşan İtalya Karting Şampiyonası’nın 2.ayağında ikincilik elde eden Güven, kendisine destek verenler ve takipçilerinin güvenini boşa çıkarmamış oldu.

12 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan, 1045 metre uzunluğundaki Pista Azzura’ya ilk kez çıkmasına rağmen antrenman turlarında hızlı tur zamanları ile dikkat çekti. Mini kategoride 11 ülkeden 33 pilotun mücadele ettiği organizasyonda Cuma günü sıralama turları, Cumartesi günü ise iki eleme yarışı gerçekleştirildi. İlk eleme yarışını dördüncü, ikinci eleme yarışını ise ilk sırada tamamlama başarısı gösteren Ayhancan Güven, bu dereceleri ile final yarışları için büyük avantaj elde etmiş oldu.

Pazar günü final yarışları iki ayak üzerinden gerçekleştirildi. Eleme yarışlarından elde edilen derecelere göre belirlenen sıralamaya göre ilk yarışa sekizinci sıradan başlayan pilotumuz, 12 turluk mücadeleyi ikinci sırada tamamladı. İkinci final yarışına pole pozisyon yani ilk sıradan başlama hakkı kazanan Güven, büyük mücadeleye sahne olan yarış sonunda damalı bayrağı üçüncü sırada geçti. Her iki final yarışında elde edilen derecelere göre yapılan puanlama sonucunda genç pilot, haftayı ikinci sırada tamamlamış oldu. Aynı zamanda Comer Spa takımı hem Ayhancan, hem de üçüncülüğü elde eden diğer pilotları Florescu Petrut ile podyumda yer aldı.

Ayhancan bu sezon 6. Startını 12-15 Mayıs tarihlerinde Valvibrata’da düzenlenecek olan WSK Master Series Dünya Şampiyonası 3.ayağında alacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: