Ayhancan Beşincilikle Döndü

Kategori : Bülten

13 yaşındaki milli karting sporcumuz ‎Ayhancan Güven, İtalya Karting Şampiyonası’nın 3.ayağını 13 ülkeden 44 pilot arasında beşinci sırada tamamladı…

Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan 13 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan Güven, toplam 6 yarıştan oluşan İtalya Karting Şampiyonası’nın 3.ayağını 13 ülkeden 44 pilot arasında dördüncü sırada tamamladı… Bu sezon uluslararası pist deneyimini arttırmak hedefiyle sadece yurt dışı yarışlardan oluşan 15 yarışlık bir programla yola çıkan Ayhancan Güven, sezonun 8.startı için Circuito Internazionale Di Viterbo’daydı.

1300 metre uzunluğundaki Viterbo pistinde, perşembe günü 12 dakikalık 8 antreman seansı ile başlayan organizasyon, cuma günü 6 seans antrenman ile devam etti. Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralama turları sonunda 13. sırayı elde eden Ayhancan Güven, aynı gün sağnak yağmur altında yapılan eleme yarışlarının ilk ayağını mekanik sorun nedeni ile tamamlayamadı. İkinci eleme yarışını ise 4. sırada tamamlayan genç pilot, yarı final yarışlarına 21.sıradan başlama hakkını elde etti.

Pazar günü gerçekleştirilen 10 turluk yarı final yarışına 21.sıradan başlayan Güven, 10. sıraya kadar yükselerek final yarışına 11. sıradan başlamaya hak kazandı. Comer-TopKart pilotu Ayhancan, günün son yarışı olan 12 turluk final yarışını 5. sırada tamamladı.

Ayhancan bu yarıştan aldığı puanlarla, İtalya Karting Şampiyonası Mini60 kategroisinde 83 puanla 4. sırada yer alıyor…

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: