BOM Takımlar Şampiyonasında Lider

Kategori : Bülten/Karting/Türkiye Pist Şampiyonası

Borusan Otomotiv Motorsport 28 – 29 Mayıs tarihlerinde Türkiye Pist Şampiyonası 3. Ayak yarışları için İzmir’deydi. Hafta sonu koşulan iki yarışta üç pilotu ile altı kupa kazanan Borusan Otomotiv Motorsport, Takımlar Şampiyonası’nda da topladığı puanlar ile lider oldu.

Aytaç Biter M3 GT ile hafta sonunun en hızlı ismiydi. Sıralama turları sonucunda ilk sıradan yarışa başlama hakkı kazanan Aytaç Biter, Maxi Grup’da ilk yarışı kazanırken, ikinci yarışı ikinci sırada tamamladı. Kaan Gürgenç BMW 320si ile Süper Grup’da her iki yarışta da birinci olarak şampiyonluk şansını arttırdı. Borusan Otomotiv Motorsport’un yurt dışı yarışlarında yarışan İbrahim Okyay M3 GT4 ile katıldığı Türkiye Şampiyonası yarışında Maxi Grup’da her iki yarışta da üçüncü oldu.

Uzunluğu 2186 metre olan pistte yarışlar 20’şer tur üzerinden koşuldu. Yapılan iki yarış sonunda Takımlar Şampiyonasında 50 puan toplayan Borusan Otomotiv birinciliğe yükseldi. Maxi Grup’ta Aytaç Biter 58 puanla birinci sırada bulunurken, Süper Grup’ta Kaan Gürgenç puanını 40’a çıkararak liderliğini korudu. Türkiye Pist Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 10 Temmuz’da İzmit Körfez pistinde koşulacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç pilotu, 1997 doğumlu Kaan Önder ise, Rotax Avrupa Karting Şampiyonası ikinci yarışı için Almanya’da Wackersdorf pistindeydi. Junior Max kategoride yarışan  Borusan Otomotiv Motorsport’un Milli Sporcusu 70’den fazla pilotun yer aldığı yarışta sekizinci olarak başarılı bir derece elde etti.

Kaan Önder, Avrupa Şampiyonasında ilk iki yarış sonucunda şampiyona genel klasmanında topladığı 127 puan ile dokuzuncu sırada bulunuyor. Kaan Önder genç yaşta başladığı ve kısa zamanda önemli başarılar elde ettiği motorsporları kariyerine, Borusan Otomotiv Motorsport’un da desteğiyle devam ediyor. Rotax Avrupa Şampiyonası 3. yarışı 27-31 Temmuz 2011 tarihlerinde Danimarka’nın THY pistinde koşulacak.

Bir Cevap Yazın