Borusan Otomotiv Motorsport Avrupa Kupasında

Kategori : Bülten/Pist

Borusan Otomotiv Motorsport yurt dışı yarış programına ETCC ve WTCC yarışları ile devam ediyor. Bu hafta sonu 23-24 Temmuz’da Avrupa Binek Otomobiller Kupası ETCC’de ülkemizi temsil edecek milli sporcumuz İbrahim Okyay’ın hedefi podyum! Yarış Avusturya’nın Salzburgring pistinde.

Bu zorlu yarıştan sonraki hafta sonu gidilecek durak ise Almanya’nın Oschersleben pisti. Dünyanın en önemli binek otomobiller şampiyonası olan WTCC’de İbrahim Okyay BMW 320si ile mücadele edecek.

İbrahim Okyay 2010’da Avrupa Binek Otomobiller Kupası’nı 4.sırada bitirerek önemli bir sonuç elde etmişti. Bu sene 12 ayrı ülkeden 19 sporcunun kayıt yaptırdığı kupa, 24 temmuz Pazar günü iki yarış üzerinden koşulacak. ETCC ve WTCC yarışları Eurosport kanalından canlı olarak yayınlanacak.

İbrahim Okyay yarışlar öncesi şunları söyledi; “ETCC yarışı Avusturya Salzburgring pistinde tek yarışlık final yarışı olarak gerçekleşiyor. Ülkelerinde şampiyon olan pilotların ve FIA A öncelikli sürücülerin katılabildiği final yarışına geçen sezon aldığımız 4. lük ile direk olarak katılma hakkımız var. Oldukça zorlu geçeceğine inandığım bu final yarışında iyi bir performans göstermek için elimden geleni yapacağım.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: