Borusan Otomotiv Motorsport Dünya Şampiyonası’nda

Kategori : Bülten/Pist

2011 sezonuna Türkiye Pist Şampiyonası’nda elde ettiği başarılı sonuçlarla başlayan Borusan Otomotiv Motorsport, bir sonraki yarış için İtalya’nın Monza pistine gidiyor. Motorsporlarında önemli bir yeri olan Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası (WTCC)’nda, Borusan Otomotiv Motorsport Turkuaz renkli BMW 320si otomobili ile yer alırken direksiyonunda tecrübeli pilot İbrahim Okyay olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon Türkiye Pist Şampiyonası’ndaki iddiasının yanında, ülkemizi yurt dışında temsil etmek amacı ile WTCC yarışlarına katılma hedefi koymuştu. Bu hafta sonu yarış, WTCC’nin en heyecanlı ve çekişmeli pistlerinden biri olan Monza’da koşulacak.

Avrupa Binek Otomobiller Kupası (ETCC) dördüncüsü Milli Sporcu İbrahim Okyay büyük yarış öncesi şunları söyledi: “ 2008 sezonunda tüm sezon takip ettiğimiz WTCC’ye bu sene geri dönmek heyecan verici. Ekibimizle tüm hazırlıklarımızı tamamladık. WTCC zorlu bir şampiyona, nerede olduğumuzu görmek ve önümüzdeki sezon için ısınmak amacıyla katılacağımız bu yarışta elimden gelenin en iyisini yapacağım. ”

Cumartesi günü 15:00’de sıralama turları ile başlayacak yarış, Pazar günü 14:00’de ve 15:15’de iki kez koşulacak. Yarışlar Eurosport kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın