Borusan Otomotiv Motorsport hem Türkiye’de hem Avrupa’da

Kategori : Bülten/Karting/Türkiye Pist Şampiyonası

Borusan Otomotiv Motorsport 28 – 29 Mayıs tarihlerinde pilotları Aytaç Biter, Kaan Gürgenç, Kaan Önder ve İbrahim Okyay ile Türkiye ve Avrupa pistlerinde olacak.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışları için İzmir Ülkü Pisti’nde olacak Biter, Gürgenç ve Okyay yine kendi gruplarında birincilik için piste çıkacaklar. Kaan Gürgenç BMW 320si ile Süper Grup’da iddialı olmak istiyor. Aytaç Biter M3 GT ile Maksi Grup’da elde ettiği galibiyetlere yenisini eklemek hedefi ile piste çıktığında en büyük rakibi yine takım arkadaşı M3 GT4 ile yarışan İbrahim Okyay olacak.

İzmir Ülkü Pisti’nde Süper Grup ve Maxi Grup otomobillerinin birlikte yarıştığı Türkiye Pist Şampiyonası yarışlarının birincisi Pazar günü saat 14:00, ikincisi ise 16:00’da başlayacak. Uzunluğu 2186 metre olan pistte yarışlar 20’şer tur üzerinden koşulacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç pilotu, 1997 doğumlu Kaan Önder ise , Rotax Avrupa Karting Şampiyonası ikinci yarışı için Almanya’da olacak. Bu hafta sonu yarış, Kaan Önder’in en sevdiği karting pistleri arasında yer alan,  1,222 metre uzunluğundaki Wackersdorf pistinde koşulacak. Junior Max kategoride yarışan  Borusan Otomotiv Motorsport’un Milli Sporcusu, bu hafta sonu, 20 den fazla ülkeden, 59 pilot ile beraber piste çıkacak.

Kaan Önder, Avrupa Şampiyonasında yarışan tek Türk pilot ve Nisan ayında Belçika’nın Genk pistinde yapılan ilk yarış sonucunda şampiyona genel klasmanında, 70 pilot arasında 13. sırada bulunuyor.

KF3 Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Şampiyonu Kaan Önder, 2010 senesinde elde ettiği başarılarla dikkat çekmiş ve Milli Sporcu olmaya hak kazanmıştı. Milli sporcumuzun hedefi, Pazar günü yapılacak final yarışlarını kazanarak ülkemize dönebilmek. Borusan Otomotiv Motorsport, 2011’de gelecek vaad eden bu genç yeteneğe destek vermeye başladı. Kaan Önder genç yaşta başladığı ve kısa zamanda önemli başarılar elde ettiği motorsporları kariyerine, Borusan Otomotiv Motorsport’un da desteğiyle devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: