Borusan Otomotiv Motorsport’tan Yarış Dolu Hafta Sonu

Kategori : Bülten/Karting/Türkiye Pist Şampiyonası

Borusan Otomotiv Motorsport’u bu hafta sonu yoğun bir motorsporları programı bekliyor. Aytaç Biter, İbrahim Okyay ve Kaan Gürgenç Türkiye Pist Şampiyonası 4. yarışı için İzmir Ülkü Pınarbaşı pistine gidecekken, karting pilotu Kaan Önder FIA CIK Karting Akademi yarışı için İtalya’nın Abruzzo pistinde olacak.

Türkiye Pist şampiyonası 4. Yarışının 09 – 10 Temmuz tarihlerinde İzmit Körfez pistinde düzenlenmesi planlanmıştı ancak pistte yapılan yenileme çalışmalarının sonlanmaması sebebi ile yarış, İzmir’e alındı.

Borusan Otomotiv Motorsport Süper ve Maxi kategoride olduğu gibi Takımlar Şampiyonası’nda da lider durumda. İzmir’de program Cumartesi günü 17:00’de yapılan sıralama turları ile başlayacak. Pazar günü iki yarış düzenlenecek. İlk yarış 13:30’da, ikinci yarış ise 15:30’da başlayacak ve her iki yarış da 20 tur üzerinden koşulacak.

İlk üç yarış sonunda Aytaç Biter 58 puan ile lider durumda ve en yakın rakibinden 10 puan önde. Süper Grup’da ise Kaan Gürgenç 40 puanla liderliğini devam ettiriyor.

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç karting pilotu Kaan Önder de bu hafta önemli bir sınav verecek. Bu sene CIK-FIA Kartink akademi tarafından ikincisi düzenlenen ve 13-15 yaş gurubu 51
pilotun kabul edildiği, Karting Academy Trophy’ye Türkiye ilk defa katılıyor ve ülkemiz ile takımımızı Milli pilotumuz Kaan Önder temsil edecek. Hedef şampiyonluk…

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: