Brezilya’da Meeke kazandı.

Kategori : IRC

İngiliz pilot Kris Meeke, Brezilya’da düzenlenen Curitiba Rallisi’ni en yakın rakibine 26.2 saniye fark atarak kazandı. Peugeot UK pilotu yarış sonrasında şunları söyledi : “Fantastik bir ralliydi, en çok keyif aldığım rallilerden birisi oldu.” Meeke son etapta yarışı ikinci sırada tamamlayan Peugeot Belçika pilotu Nicolas Vouilloz ile en iyi zamanı gerçekleştirirken, Abarth pilotu İtalyan pilot Giandomenico Basso ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Meeke ilk gün geçilen yedi özel etapta da en iyi zamanı gerçekleştirdi ve ikinci gün temposunu yüksek tutmadan yarışı kontrol ederek Güney Amerika’daki ilk IRC (Kıtalararası Ralli Mücadelesi) yarışını kazanmayı başardı.

Yarışı kazanan Meeke mutluluğunu şöyle ifade etti : “Başından sonuna kadar olağanüstü bir yarış oldu. Etaplar çok güzeldi, burada yarışmak çok keyifliydi. Araçla ve takımımla yakaladığım uyum sayesinde bu zaferi kazandım”.

Curitiba Rallisi tamamlandıktan sonra bu hafta sonu Curitiba Pisti’nde koşulacak Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası’nın antreman turları başladı.

İki yarışın tamamlanmasından sonra Brezilya’da dördüncü olan Freddy Loix şampiyonada ilk sıraya yükseldi. İlk yarışı kazanan Sebastien Ogier ile Giandomenico Basso 10 puan ile ikinci sırayı paylaşıyorlar. Nicolas Vouilloz ise sekiz puan ile üçüncü sırada yer alıyor.

Brezilya Curitiba Rallisi’nin ilk altı sırası şöyle oluştu:

1 Meeke 2:08:05,7
2 Vouilloz 26,2
3 Basso 47,9
4 Loix 2:32,1
5 Cancio 5:20,0
6 Tulio 19:04,0

Bir Cevap Yazın