Borusan Otomotiv Motorsport’un Genç Pilotu Kaan Önder Belçika’da yarıştı.

Kategori : Bülten/Karting

KF3 Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Şampiyonu Kaan Önder, 2010 senesinde elde ettiği başarılarla dikkat çekmiş ve Milli Sporcu olmaya hak kazanmıştı. Borusan Otomotiv Motorsport, 2011’de gelecek vaad eden bu genç yeteneğe destek vermeye başladı. Kaan Önder genç yaşta başladığı ve kısa zamanda önemli başarılar elde ettiği motorsporları kariyerine, Borusan Otomotiv Motorsport’un da desteğiyle devam ediyor.

1997 doğumlu Kaan Önder, Rotax Avrupa Karting Şampiyonası ilk yarışı için 1-3 Nisan tarihlerinde, karting pistleri içinde özel bir öneme sahip olan Belçika Genk pistinde yarıştı.

Çarşamba ve Perşembe günü kuru ve ıslak zeminde yapılan testlerde Kaan Önder başarılı zamanlara imza atarak ön sıralarda yer aldı.

72 katılımcının kayıt yaptırdığı şampiyonanın ilk günündeki sıralama turlarında, Kaan Önder motor sorunu yaşadı ve 31. sıradan start almaya hak kazanabildi. 56.96 sn’lik zamanı ile en hızlı turunu attı.

Cumartesi günü ise eleme yarışları ile başladı. Kaan Önder, eleme yarışlarında topladığı puanlarla 72 pilot arasından 22. olarak finale katılma hakkı elde etti. Ön final ve final yarışları Pazar günü sağanak yağış altında yapıldı. 1,360 km uzunluğundaki Genk pistinde yapılan ön final yarışında ondokuzuncu, final yarışında ise on birinci olan başarılı sporcu sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Kaan Önder cephesinde yeni haberler de var; Milli Sporcu, bu sene FIA tarafından ikincisi düzenlenecek olan CIK-FIA Karting Academy Trophy icin Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Türkiye adına aday gösterildi ve 2010 Seekz Şampiyonu olarak kabul edildi. Şampiyonaya kabul şartlarina uygun tek Türk pilot olan Kaan Önder, 13-15 yaş gurubu pilotların tek tip şasi ve motor ile yarışacağı bu  şampiyonada toplam üç yarışta yer alacak.

Borusan Otomotiv Motorsport desteği ile yarışan Kaan Önder’in yarış takvimi şu şekildedir:

CIK-FIA Karting Academy Trophy:

– 10 Temmuz Ortona İtalya
– 28 Ağustos Essay Fransa
– 05 Kasım Bahreyn Bahreyn
  
Rotax Avrupa Karting Şampiyonası:

– 3 Nisan Genk Belçika
– 29 Mayıs Wackersdorf Almanya
– 31 Temmuz Thy Karting Danimarka
– 11 Eylül Angerville Fansa

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: