BP güvenli bir yolculuk için bayramda da sürücülerin yanında

Kategori : Bülten/Otomotiv

BP Türkiye’nin “Yol Güvenliği Ekipleri”, Ramazan Bayramı öncesi ve süresince sürücülere güvenli bir yolculuk için destek olacak.

BP Türkiye, karayolu trafiğinin arttığı Ramazan Bayramı’nda, olası kazalara karşı alınacak önlemler konusunda sürücü hassasiyetini güçlendirmek amacıyla “BP Yol Güvenliği” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında oluşturulan BP Yol Güvenliği Ekipleri çeşitli BP istasyonlarında görev yaparak sürücülere, uyulması gereken bazı trafik kuralları hakkında hatırlatmalarda bulunacak. BP, Yol Güvenliği projesini, sürücülerin yoğun bayram trafiğine çıkmadan önce bilinçlenip önlemlerini almalarını sağlamak amacıyla Ramazan Bayramı öncesinde başlattı.

Emniyet kemeri, lastik havası kontrolü ve çocuk koltuğu kullanımının önemi, BP Yol Güvenliği Ekipleri’nin sürücülere hatırlatmalarda bulunacakları, hayat kurtaran konular arasında yer alıyor.

BP’nin “daha fazlası” vaadi çerçevesinde hayata geçirdiği BP Yol Güvenliği projesi kapsamında trafik, sağlık ve çevre konularında eğitim almış üç uzmandan oluşan üç ekip oluşturuldu. Ekipler, Ramazan Bayramı öncesinde ve bayram süresince İstanbul’da Fenerbahçe, Kozyatağı, Levent semtlerindeki BP istasyonları ile birlikte, Ulusoy Susurluk Tesisleri, Kocaeli Tütünçiftlik ve Manisa Akhisar’da görev yapacaklar.

BP Yol Güvenliği Ekipleri bayram süresince “Güvenli yolculuklar güvenli sürüş ile gerçekleşir” sloganı ile hazırlanan broşürleri de dağıtacak. Broşürler uyulması gereken trafik kuralları ve bu kuralların hayati önemini anlatan bilgiler içeriyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: