Chevrolet Malibu’nun Dünya Prömiyeri Shanghai Otomobil Fuarı’nda

Kategori : Bülten/Otomotiv

Chevrolet’in Amerika’da başarılı modellerinden olan, yeni nesil Malibu, 6 kıtada yaklaşık 100 ülkede pazara sunulacak. Yeni Malibu’nun tüm dünya kültürleri ile aynı zaman diliminde kucaklaşmasını sağlamak üzere Shanghai Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek lansman, Chevrolet’in Facebook sayfasından duyurulacak.

Chevrolet’in zirveye bakışını gösterecek, Yeni Malibu’nun ilk canlı gösterimine 19 Nisan saat (Avrupa saati ile) 2:30 a.m. (Türkiye saati ile) 3:30 a.m. Facebook sayfasında http://www.facebook.com/chevrolet başlayacak. Müşteriler sorularını Facebook veya Twitter #MalibuReveal üzerinden sorabilecekler. Ve canlı olarak sorularının cevaplarını Chevrolet yetkilileri tarafından alabileceklerdir.

Yeni Malibu, Web ortamında ilk defa 19 Nisan’da Shanghai Otomobil Fuarı’nda lanse edilecektir. Aynı zamanda 23 Nisan-1 Mayıs arasında gerçekleşecek NewYork Otomobil Fuarı’nda da gösterime sunulacaktır. GMIO Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetler Başkan Yardımcısı Susan Docherty, “Pekçok ödül almış Chevrolet markamızın başarılı modeli Malibu’nun yeni nesil modelini, dünya üzerindeki tüm tüketicilere duyurmaktan mutluyuz. Dünya üzerinde satılacak Yeni Malibu -Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avusturalya’daki- tüm müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı” dedi.

Chevrolet Malibu yakıt tasarruflu, güçlü 4 silindirli motoru ve altı-ileri şanzımanı ile dünya üzerinde global bir model olarak pazara sunulacaktır. Yeni Malibu dünyadaki tüm pazarlar dikkate alınarak tasarlanmış olup, Chevrolet’nin küresel olarak pazara sunacağı ilk orta-üst sınıf otomobil olacaktır. Altı kıtada yaklaşık 100 ülkede satışa sunulacak olan Yeni Malibu başta Amerika Birleşik Devletleri’ve Çin olmak üzere çeşitli lokasyonlardaki tesislerde üretilecektir.

Malibu, Chevrolet’nin ve dolayısıyla GM’in 2010 yılında Amerika’da 200.000 adet ile en çok satan modeli olmuştur. Chevrolet Malibu Amerika’da 2008 yılından beri 40 dan fazla ödül almıştır. 2011, 2010, 2009 yıllarında üstüste Otomobil Tüketicileri tarafından “En İyi Otomobil” ödülünü kazanmış tek orta-üst sınıf modeldir. Yine son iki yıldır Chevrolet Malibu Amerikan’nın araç güvenliklerini ölçen bağımsız kuruluş “Insurance Institute for Highway Safety ” tarafından “En Güvenli Otomobil “olarak seçilmiştir.

Yeni Malibu ile Chevrolet, dünya üzerinde global büyüme hedefini yinelemiştir. General Motors’un en başarılı markası, Dünya üzerinde başarı sağlayan değişik model seçenekleri ile -Cruze, Volt, Aveo, Spark ve Malibu- başarı grafiğini yükseltmeye devam edecektir. Yeni Malibu 2010 yılında, Global olarak pazarın %9’unu oluşturan ve 5.7 milyondan fazla otomobilin satıldığı segmentde yer alacaktır.

Geçtiğimiz yıl Chevrolet, dünya üzerinde 4.26 milyon otomobil satmıştır. Bu adetler ile ortalama 7.4 saniyede Dünya üzerinde bir Chevrolet satılmıştır. Kuzey Amerika’da yılın otomobili ünvanını kazandığı 2008 yılından beri global olarak 600,000 adetin üzerinde Malibu satışı gerçekleştirilmiştir. İlk defa 1964 yılında pazara sunulan Malibu’nun, yeni modeli 8. Jenerasyon olacaktır.

Chevrolet Hakkında Chevrolet 130’dan fazla ülkede yaklaşık 4 milyon yıllık araç satışıyla General Motors’un en büyük küresel markasıdır. Satışları bakımından küresel çapta en büyük dördüncü otomobil markası olup aynı zamanda dünyadaki en hızlı büyüyen markalardan biridir. Chevrolet otomobilleri tutkuyu, cesur tasarımı ve kullanışlılığı birleştirir. Harcanan paranın karşılığını büyük ölçüde verir. Chevrolet markası 2005 yılında Avrupa’da yeniden piyasaya sürülmesinin ardından 2008 yılında satışlarını 500.000’in üzerine çıkararak iki kattan fazla arttırdı. Chevrolet 2010 yılında 477.194 adet otomobil satışıyla Avrupa’daki pazar payını yüzde 2,5’e yükseltti. Chevrolet Avrupa’da 2.700’den fazla bayi ve servis noktasından oluşan bir ağa sahiptir. Chevrolet ürün yelpazesi Spark şehir otomobilini, küçük Aveo’yu, kompakt dört kapılı Cruze’yi, Captiva SUV’u ve efsanevi Corvette spor otomobillerini kapsar. Chevrolet 2011 yılında piyasaya yedi yeni otomobil sürüyor: tamamen yeni Orlando aile vanı, yeni Captiva SUV, Corvette Grand Sport Coupé, tamamen yeni beş kapılı ve dört kapılı Aveo, beş kapılı Cruze, Camaro coupé ve kabriole ve ödüllü uzun menzilli Volt elektrikli otomobil. Chevrolet’nin Avrupa’daki en büyük pazarları Rusya, İtalya, Almanya, İspanya, Fransa ve Türkiye’dir. 1911 yılında İsviçre göçmeni Louis Chevrolet tarafından ABD’de kurulan Chevrolet markası 2011 yılında yüzüncü yıldönümünü kutluyor. Chevrolet hakkında daha fazla bilgiye http://www.chevroleteurope.com veya http://media.chevroleteurope.com web adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: