Chris van der Drift Superleague Formula’ya Geri Dönüyor

Kategori : Bülten/Pist

Superleague Formula’nın geçen senelerde yarışmış popüler pilotlarından Chris van der Drift, serinin ikinci yarışı Zolder ile yarışlara geri dönüyor. Temmuz ayında yapılacak yarışta Yeni Zelandalı pilot Atech Reid takımı tarafından hazırlanacak siyah renkteki “Black Beauty” otomobili ile pistte olacak.

Van der Drift en son 2010 sezonunda Brands Hatch’de yaptığı yaptığı büyük kazanın ardından sezonun son yarışı için iyleşerek pistlere dönmüş ve Superleague Formula aracını kullanmıştı. 2011’de yoğun başlayan sezonun ardından Drift serinin ikinci yarışında start alacak.

“En azından biliyorum ki Superleague Formulaya’ya dönmeye hazırım.” diyen Drift sözlerine şöyle devam etti: “Yarış için sabırsızlanıyorum çünkü bu otomobiller bugüne kadar yarıştığım en zevkli otomobiller. Öncelikle büyükler güçlüler. Beygir güçleri inanılmaz. Sağ ayağınızın altında oynayacak çok fazla güç olması harika birşey. Push-to-pass özelliği çok ayrıcalıklı.Pit stopları da işin içine katarsanız harika bir yarış için herşey var.”

“Tümü siyah bir otomobille piste geri dönmek benim için özel olacak. İlk yarışı televizyondan canlı izledim ve otomobillerin yeni brandingi harika görünüyor. Yeni Zelanda’lı taraftarlarımın tamamen siyah “Black Beauty”nin direksiyonunda beni görmekten keyif alacaklarına eminim.”

“Aynı zamanda pistte bir kaç arkadaşı görmek ve onlarla yarışmak güzel olacak. Güzel bir ortam ve iyi bir rekabet var Superleague Formula’da. Herkes birbirine saygılı ve yarışmak için harika bir ortam.”

Cardiff merkezli Atech Reid takımının patronu Anthony Reid, Chris’in geri dönüşü ile ilgili şunları söyledi: “Chris’in dönüşünden ötürü sevinçliyim. Harika bir pilot ve izleyenlere keyif veriyor. Geçen sene kaza yaptığında şampiyonada lider durumdaydı. Gerçek bir yarışçı ruhu taşıyor. Pilot olarak olduğu kadar kişiliği ile de harika biri.”

Superleague Formula 2011 sezonunun ikinci yarışı 16-17 Temmuz tarihlerinde Belçika’nın Zolder pistinde koşulacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: