DFM Avrupa’da

Kategori : Bülten/Otomotiv

Çin otomotiv endüstrisinin en önemli şirketlerinden olan DFM, Türkiye’nin ardından Almanya, İtalya, Polonya, İspanya ve Fransa otomotiv pazarına üç farklı ticari araç modeliyle girerek, Avrupa’da da otomotiv pazarını rekabete açıyor.

Çin’de Nissan, Honda, Kia Motors, PSA’nın (Peugeot –Citroen) resmi üreticisi olan DFM,( Ülkemizde Yeşilkaya grubu şirketlerinden MGY Otomotiv A.Ş. tarafından temsil edilmekte ve distribütörlüğü yapılmaktadır) ; Türkiye’nin ardından Avrupa’da yeni pazarlara açılmaya başladı.

Ticari araçlarda konfor ve uygun fiyat avantajını birlikte sunan DFM üç ticari araç modeliyle 2011’in başından itibaren Avrupa’da da otomotiv pazarını harekete geçirdi. İki yıldır Almanya İtalya ve diger Avrupa ülkelerinde Mini ticari araç modellerini satan DFM, şimdi Almanya, İtalya, Polonya, İspanya ve Fransa otomotiv piyasasında üç farklı ticari araç modelinin satışına başladı.

DFM, İtalya , Almanya, Polonya, İspanya ve diger birçok Avrupa ülkesinde Succe, Rich ve Mini ticari araç modelleri ile pazarın yeni gözdesi olmaya hazırlanıyor. DFM bu ülkelerde 2012 yılı sonunda pazarda yüzde 3’lük pazar payına ulaşmayı hedefliyor.

Zorlu arazilerin aracı DFM RİCH
Zorlu arazi şartlarına dayanıklı yapısı ile çift kabin Pick-Up sınıfında, artıları ve fiyatı ile dikkat çeken DFM RICH, DFM’nin ZNA( Zhengzhou Nissan Automobile) fabrikasında üretiliyor.

2,5 lt. Common Rail turbo dizel motora sahip DFM RICH, hem arazide hem de şehir trafiğinde tercih ediliyor. 4×2 ve 4×4 versiyonları ile satışa sunulan DFM RICH, yüksek çekiş gücü, geniş iç mekanı, 2.498 cc’lik motor hacmi, 110 PS motor gücü, 260nm/2400 dd maksimum tork, 170 km/h hız ve 5 ileri düz vites şanzıman özellikleriyle dikkat çekiyor.

XXL aile aracı DFM Succe
Geniş Aileler için uygun kullanım koşulları sağlayan DFM Succe, yüksek performans ve az yakıt tüketimi sayesinde ailelerin gözdesi. Modern tasarımı, rakiplerine oranla sahip olduğu zengin donanım seçenekleri ve geniş iç hacmiyle kendi segmetinde 1 numara olmaya aday DFM Succe, yüksek yol tutuşu ile güven veriyor.

DFM’nin kısa ve uzun yolculuklarda otomobillerde en çok aranan konfor ve sürüş keyfini geniş otomobil düşkünü ailelere sunduğu DFM Succe modelinde, katlanabilir arka koltuklar gibi fonksiyonel ve pratik çözümleri sayesinde bagaj bölümünün hacmi arttırılabiliyor. Succe ülkemizde kısa sürede beğeni kazanmış ve sınıfının en çok satan aracı haline gelmiştir.

Mini’de iki farklı seçenek
DFM Mini 1,1Lt ve 1.3 Lt motor seçenekleri ile 2700 mm boyunda kasası ve 75 hp’lik motor gücü ile 1.5 tonluk kamyonetlerle rekabet ediyor. Sekiz farklı versiyon ve 2 farklı motor seçeneği ile Mini model ticari araçları ile iki yıldır İtalya piyasasında olan DFM, şimdi beş farklı Avrupa ülkesinde yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: