DTM’de Şampiyon Erken Belli Oldu

Kategori : Bülten/Otomotiv

DTM’de Şampiyon erken belli oldu; Audi Pilotu Tomczyk Valencia’da Şampiyonluğunu İlan Etti.

DTM’in Valencia’da koşulan ayağında ilk altı sırayı alan Audi, sezonun son yarışı öncesinde şampiyonluk için önemli bir avantaj yakaladı.

Valencia’da zafer: İspanya’daki yarış sonucunda ilk altı sırayı alan Audi, sezon tamamlanmadan şampiyonluğunu ilan etti. DTM’de yeni şampiyon Martin Tomczyk; sezon boyunca ilk kez podyuma çıkma başarısını elde ederek üçüncü olan Tomczyk, DTM’in şeni şampiyonu oldu. Valencia’daki yarışta, bu sezon üçüncü kez birincilik kürsüsüne çıkan geçen yılın şampiyonu Mattias Ekström üçüncü olurken, DTM’in yeni pilotlarından Filipe Albuquerque da ilk kez dereceye girerek ikinci oldu.

Valencia’ya en yakın takipçisi Bruno Spengler’in 9 puan önünde gelen Martin Tomczyk, elde ettiği ilk podyum başarısıyla DTM’de 2011 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Tomczyk böylece ilk kez DTM Şampiyonu olurken, Audi Sport Team Phoenix bir yaşında araçla ilk kez zafere ulaştı ve Audi yedi yıl sonra bir kez daha final yarışı öncesinde şampiyonluğunu ilan etti. 2004 yılında Mattias Ekström, yine Valencia’da erken bir şampiyonluk elde etmişti.

Martin Tomczyk’in 64 puanla DTM şampiyonlu ünvanıyla gideceği sezonun son yarışı olan 23 Ekim’deki Hockenheim yarışı öncesinde Spengler 21 puanla ikinci, Ekström ise 49 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Takımlar klasmanında ise, Audi Sport Team Abt Sportsline 77 puanla liderliğini korurken, THOMAS SABO / Mercedes-Benz Bank AMG 72 puanla ikinci, Audi Sport Team Phoenix 64 puanla üçüncü, Audi Sport Team Abt ise 47 puanla dördüncü sırada yer alıyor.

Audi pilotları ilk altı sırayı aldı…
Valencia’daki yarışa, 10’uncu sıradan başlayan Tomczyk, birinci turun henüz başlarında altıncılığa yükseldi ve ikinci stopundan önce de üçüncülüğe yerleşti. Finiş çizgisine kadar bu başarısını sürdüren Tomczyk, üçüncülük kürsüsüne çıktığı ilk yarışında DTM’in yeni şampiyonu oldu. İspanya’da koşulan yarışın tartışmasız hakimi Mattias Ekström’dü. İki kez DTM Şampiyonu olan pilot, 45 turun 38’ini lider olarak tamamladı. Audi Sport Team Abt Sportsline ile Nürburgring ve Oschersleben yarışlarında da birincilik kürsüsüne çıkan Ekström, Valencia’da sezonun üçüncü birinciliğini elde etti.

Ekström’ün arkasından ikinci olan Portekizli pilot Filipe Albuquerque, son derece başaralı bir performans göstererek henüz yeni olduğu DTM yarışında gelecek için iddialı olduğunu ortaya koydu. İkinci sırada başladığı yarış boyunca yerini koruyarak damalı bayrağı gördü. Bu sonuçla, Albuquerque ve takımı Audi Sport Team Rosberg sezonun en iyi derecesini elde etmiş oldu.

Valencia’daki yarışta Audi takımlarının üstünlüğü vardı. Timo Scheider, en iyi tur zamanına imza atarak dördüncü olurken, Audi Sport Team Abt Sportsline’dan takım arkadaşları Miguel Molina beşinci, Oliver Jarvis ise altıncı sırada yarışı tamamladı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: