Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, artık Türkiye’de

Kategori : Bülten/Otomotiv

110 yılı aşkın süredir dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear, Şubat ayında İspanya’nın Seville kentinde tanıttığı Eagle F1 Asymmetric 2’yi,
Nisan 2011 itibariyle Türkiye pazarına sunuyor.

GOODYEAR, Ultra Yüksek Performans (UYP) lastik tüketicilerinin en temel beklentisi olan geliştirilmiş kısa fren mesafesi için, devrim niteliğindeki ActiveBraking (Aktif Frenleme) Teknolojisi’ne sahip Eagle F1 Asymmetric 2’yi geliştirdi. İspanya’nın Seville şehrinde şubat ayında dünya lansmanı yapılan Eagle F1 Asymmetric 2, Nisan 2011’de Türk tüketiciler ile buluşuyor.

TÜV SÜD: Eagle F1 Asymmetric 2, ıslak ve kuru zeminde daha kısa fren mesafesi sağlıyor

Bağımsız Alman Test Kuruluşu TÜV SÜD Automotive tarafından Aralık 2010’da Fransa ve Almanya’da kapsamlı testlere tabi tutulan Eagle F1 Asymmetric 2, ıslak zeminde önde gelen üç rakibinin ortalama performansına kıyasla üç metre daha kısa fren mesafesi sağladı. Eagle F1 Asymmetric 2 tamamen durduğunda, test edilen rakiplerin halen 24 km/saat hızda yoluna devam ettiği gözlemlendi.2

Eagle F1 Asymmetric 2; kuru zemin frenleme ve yol tutuşu testlerinde de başarılı performans göstererek, önde gelen üç rakibinin ortalama performansına göre 2 metre daha önce durmayı başardı. Kuru zeminde Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 tamamen durduğunda, test edilen rakiplerin halen ortalama 24 km/saat hızda yoluna devam ettiği gözlemlendi.2

TÜV SÜD Automotive testi ayrıca Eagle F1 Asymmetric 2’nin kendi kategorisinde üst düzey yuvarlanma direnci gösterdiğini ve yüzde 7 daha düşük yuvarlama direncine sahip olduğunu ortaya koydu.[1] Bu da daha az yakıt tüketimi anlamına geliyor.

Goodyear’ın ActiveBraking (Aktif Frenleme) Teknolojisi ile yolunuza çıkacak sürprizlere karşı daha hazırlıklı olun

Goodyear’ın ActiveBraking (Aktif Frenleme) Teknolojisi ile geliştirdiği Eagle F1 Asymmetric 2; çapraz katmanlı gövde yapısı ve lastiğin yol ile temasını artıran yeni silika sırt hamur bileşimi sayesinde, kuru ve ıslak zemin yol tutuşu ve frenleme performansı ile ultra yüksek performans lastik segmentine yeni standartlar getiriyor.

Eagle F1 Asymmetric 2’nin ActiveBraking (Aktif Frenleme) Teknolojisi, fren yaparken lastiğin yolla temas yüzeyini arttırıyor. Konvansiyonel lastik bloklar frenleme esnasında hiçbir değişiklik göstermezken, Eagle F1 Asymmetric 2’nin sırtında yer alan bloklar, özel tasarlanmış 3 boyutlu deseni sayesinde, frenleme anında uygulanan fren kuvveti ile birlikte, lastiğin yere temas ettiği yüzeyi artırıyor. Daha fazla temas alanı lastiğin zemine tutuşunu artırıyor, böylece durma mesafesi kısalıyor.

Geliştirilmiş kuru zemin performansı: Üstün frenleme kabiliyeti ile artırılmış yol tutuşu ve direksiyon kabiliyeti

Çapraz katmanlı gövde yapısı ile yeni Eagle F1 Asymmetric 2 fren aksı çevresinde bükülmeye karşı direnci artırıyor. Böylece, geliştirilmiş direksiyon hâkimiyeti, yol tutuşu ve kuru zeminde frenleme sağlanmış oluyor. Yeni silika sırt hamur bileşimi, üstün yol tutuşu sayesinde kuru zeminde üstün kontrol ve frenleme performansı sunar.

Islak zeminde kısa fren mesafesi

ActiveBraking (Aktif Frenleme) Teknolojisi’ne ek olarak, molekül ağırlığı yüksek polimerler, yeni silika sırt hamur bileşimi ve reçine özlü yarış lastiklerine özel çekiş sağlayan bileşime sahip yeni sırt hamuru sayesinde, ıslak zemin üzerinde daha iyi tutuşu sağlar.

Goodyear Türkiye, İsrail, Kafkasya Pazarlama Direktörü Alper Yüksel “Yeni Eagle F1 Asymmetric 2’nin ActiveBraking(Aktif frenleme) teknolojisi kuru ve ıslak zeminde fren mesafesi olarak fark yaratıyor. Bu da tüketicilerimizin güvenliğini artırıyor. Eagle F1 Asymmetric 2 lastiğinin, kuru ve ıslak zeminde önde gelen rakiplerine göre mükemmel fren mesafesi performansına sahip olduğu bağımsız test kuruluşları tarafından da onaylanmıştır” dedi.

Eagle F1 Asymmetric 2 ile daha konforlu sürüş, daha fazla kilometre

Yeni Eagle F1 Asymmetric 2; düşük yakıt tüketimi ve CO2 salınımı sağlayan ve Goodyear tarafından geliştirilmiş yakıt tüketimi teknolojisini içeriyor. Lastik, bu teknoloji sayesinde konforlu ve sessiz bir sürüş de sağlıyor. Optimize edilmiş kanal yapısı ve fren aksı çevresinde bükülmeye karşı direnci artıran gövde yapısı, basıncın tüm yolla temas eden yüzeye homojen yayılmasını sağlar. Bu da, sürücüler için daha fazla kilometre anlamına gelir.

Yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 2 beklentilerin üzerine çıkıyor…

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Avrupa’nın önde gelen otomobil dergilerinin bağımsız testlerinde de, en yüksek tavsiyeleri almayı başardı:

  • Finlandiya dergisi Tuulilasi, lastik testi birinciliği
  • İngiliz dergisi Evo, lastik testi birinciliği
  • İngiliz dergisi Autocar, lastik testi birinciliği
  • Alman dergisi Powercar, lastik testi – “Çok Tavsiye Edilir”
  • Alman dergisi Auto Zeitung, lastik testi – “Çok Tavsiye Edilir”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: