Karting’de Avrupa Serüveni Başladı

Kategori : Bülten/Karting

Güney Doğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası (SEEKZ)’nda yeni sezon 1-4 Nisan tarihleri arasında Bulgaristan’ın Haskovo kentinde koşulan birinci ayak yarışmalarıyla tamamlandı. Hafta sonuna damga vuran isim ise Mini kategoride start aldığı dört yarışı da birinci sırada tamamlayan genç sporcumuz Yiğit Çetin oldu.

Hafta sonu boyunca hakim olan serin havanın ve pazar günü hiç kesilmeyen yağmurun sporculara zorlu anlar yaşattığı yarışlara Bulgaristan’dan 21, Romanya’dan 12, Sırbistan&Karadağ’dan 1, Türkiye’den de Yiğit Çetin, Can Luca Ünsal, Efe Şairoğlu, Mert Dalkıran ve Gün Taşdelen olmak üzere 5 sporcu katıldı.

Yiğit Çetin’in yer aldığı Mini kategoriye ilgi çok yoğun olmasa da çekişme büyüktü. 3’ü Türkiye’den 3’ü Bulgaristan’dan 3’ü de Romanya’dan olmak üzere mini kategoride toplam 9 pilot yer aldı.
İlk gün yarışlarında Mini kategorideki temsilcimiz Yiğit Çetin her iki yarışı da birinci sırada tamamlayarak günü lider olarak kapattı. Can Luca Ünsal ilk yarışta ikinci, ikinci yarışta üçüncü oldu ve Çetin’in arkasında ikinci oldu. Mert Dalkıran ilk yarışta sekizinci, ikinci yarışta altıncı oldu ve birinci günün altıncısı oldu.

İkinci güne gelindiğinde ise Yiğit Çetin liderliği birkaç kez kaybetmesine rağmen rakiplerini geride bırakmayı başardı ve pazar günü de her iki yarışı lider tamamladı. Böylece hem kuru zeminde hem de ıslak zeminde günün iki yarışını da açık ara önde bitirerek birincilik kürsüsündeki gururumuz oldu. Can Luca Ünsal ise her iki yarışı da dördüncü, hafta sonunu ise üçüncülük basamağında noktaladı. Mert Dalkıran çizgisini koruyarak ikinci gün yarışlarının her ikisinde de sekizinci olarak toplamda sekizinci sırada kendisine yer buldu.

KF3 kategorisindeki temsilcimiz Efe Şairoğlu birinci sırada kalktığı ilk yarışın brinci virajında gerilere düşerek yarışı dördüncü olarak bitirebildi. İkinci yarışta ise çok iyi bir yarış çıkaran Efe yarışı kazanarak günü ikinci tamamladı. Ertesi gün koşulan üçüncü yarışı tamamlayamayan Şairoğlu, son yarışta üçüncü olmasına rağmen toplamda dördüncü sırada kaldı.

KF2 kategorisindeki temsilcimiz Gün Taşdelen birinci günde elde ettiği bir beşincilik bir de dördüncülük ile ikinci günde elde ettiği bir üçüncülük bir de beşincilik sonucunda toplamda dördüncü olarak şampiyonanın ilk ayağını tamamladı.
Genç Kartingçilerimizden Ayhancan Güven de aynı hafta sonunda İtalya Karting Şampiyonası’nın birinci ayağında dokuz ülkeden 35 pilotla mücadele etti. Koşulan dört yarış sonucunda iki 13’ncülük, bir 14’üncülük bir de 15’incilik elde eden Güven, toplamda elde ettiği puanlarla genel klasmanda yedinci oldu.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: