Kimi Raikkonen, Peugeot 908’in direksiyonunda

Kategori : Bülten/Otomotiv

2007 Formula 1 Dünya Şampiyonu Kimi Raikkonen, 24 Ağustos 2011 tarihinde Aragon pistinde ilk kez Peugeot 908’in direksiyonuna oturdu ve İspanya’da Aragon Pisti’nde 35 tur yaptı.

Peugeot Sport Direktörü Olivier Quesnel : “Bizim sezonun geri kalanına hazırlanmak için uzun süre önceden planladığımız bir test ve antrenman seansından yararlanarak, Kimi’nin 908 ile tanışmasını sağladık. Bu test sürüşüne ileride muhtemel bir devamlılık kazandırmak için hiçbir planımız yoktur. ” dedi.

Finli pilot öğleye doğru Franck Montagny, Stéphane Sarrazin, Simon Pagenaud ve Alexander Wurz’un katıldığı test seansında yer aldı. İlk kez geldiği bu pistte 908’in direksiyonunda 35 tur yaptı.

Kimi Raikkonen: ” Peugeot ile böyle bir antrenmana katılmaktan keyif aldım. 908 bir pilot için çok güzel bir otomobil” dedi.

Peugeot Sport Team Müdürü Pascal Dimitri: “Kimi ekip arkadaşları ile buluşmak, koltuğunu yaptırmak ve sürüş konumunu ayarlamak için dün gece geldi. Arabaya çok hızlı bir şekilde adapte oldu ve bize son derece yerinde bir teknik geri dönüşte bulundu. Kimi gibi deneyimli bir pilotun görüşlerini almak her zaman yararlıdır.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: