Motorrad ve PS dergilerine göre en iyisi: Yeni Pirelli Diablo Rosso II

Kategori : Bülten/Otomotiv

Almanya’nın Motorrad ve PS dergileri tarafından yıllık olarak yapılan spor lastikleri karşılaştırma testlerinde yeni “Pirelli Diablo Rosso II” birinci seçildi. Yol tutuşu ve kuru zemindeki yüksek tutunma kabiliyetiyle en üst sırada yer alan Diablo Rosso II, Pirelli’nin yarış pistlerinin yüksek performansını yol lastiklerine aktardığını kanıtlıyor.

Dünya Süperbike Şampiyonası’nın (WSBK) resmi lastik tedarikçisi olarak üstlendiği rolün öneminin de altını çizen Pirelli, bu başarısı ile WSBK’den elde edilen deneyim ve teknolojinin normal yol lastiklerine en iyi şekilde aktarıldığını gözler önüne serdi. Motor Presse’in test uzmanlarının, Pirelli ve üç ayrı öncü markanın yeni lastiklerini kullanarak bağımsız olarak yaptıkları yıllık karşılaştırma testleri her yıl benzer test metodlarıyla uygulanıyor. Yapılan testle Pirelli’nin yeni ürünü Diablo Rosso II’nin günlük kullanım için en iyi spor lastik olduğunu kanıtladı.

Motorrad Dergisi test uzmanlarının vardığı sonuca göre: “Diablo Rosso II üstün denge, yol tutuş ve direksiyon hâkimiyeti özelliklerini yüksek dayanıklılık ile aynı potada eritiyor. PS Dergisi; “2011 Diablo Rosso II için yeni olan şey, ıslak zeminde de yüksek performansıyla göz doldurması” yorumunu dile getirdi. Diablo Rosso II’nin yol performansıyla ilgili olarak Motorrad Dergisi ise: “Diablo Rosso II’nin sportif odaklı sürücülerin öncelikli tercihi olmasında dengeli yapısı, yüksek hızlardaki kontrol oranı ve virajlarda fren yapıldığında ortaya koyduğu dengesi etkili oluyor” dedi.

Güney Avrupa’da uluslararası bir test pistinin ev sahipliği yaptığı karşılaştırma testleri lastiklerin yol, pist ve ıslak performansını ölçmek üzere üç alana bölündü. Testlerde önde 120/70ZR17 ve arkada 180/55ZR17 ölçülerinde lastiklerle donatılmış ABS’li Honda CBR600RR kullanıldı.

Pirelli Moto’nun Direktörü Uberto Thun; “Bu test sonucu, günlük sportif kullanım için geliştirdiğimiz ürünlerimizle Dünya Superbike Şampiyonası arasındaki inanılmaz sinerjinin açıkça bir kanıtıdır. Günlük ve sportif kullanım arasındaki ideal dengeyi elde etmek üzere kullanmış olduğumuz Bi-compound (çift hamur) teknolojisi beraberinde günlük kullanıma uygun konforlu ve sportif kullanıma uygun güvenli bir yapıyı getiriyor. Motorsporlarından elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi son kullanıcı lastiklerine aktarmakla elde ettiğimiz başarının kanıtı” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

*Motorrad Magazine online: www.motorradonline.de
**PS Magazine online: www.ps-online.de

Bir Cevap Yazın